“Rusiya sülhməramlılarının hüquqi statusu yalnız 2020-ci il bəyanatına əsaslanırdı. Onların missiyası yalnız atəşkəs rejiminin qorunmasından ibarət idi”. Bunu Rusiya Prezidenti Vladimir Putin “Valday” Beynəlxalq Diskussiya Klubunun 20-ci İllik Toplantısı çərçivəsində keçirilən plenar iclasda ... Ətraflı »
İlqar Vəlizadə: “Qarabağın erməni sakinlərinin təkcə hüquqları deyil, həm də vəzifələri var” - VİDEO
• 21:48 | 05 oktyabr 2023
“Görünür, Şarl Mişel (Avropa İttifaqı Şurasının prezidenti - red.) özündə neqativ enerjini toplayıb, sonra onu birdən çölə atıb”. Bunu Baku TV-yə müsahibəsində politoloq İlqar Vəlizadə deyib. O təəccüblənir ki, Avropa rəsmilərinin qiymətləndirmələrinin heç birində Azərbaycanın silahlı quldurlara ... Ətraflı »
Makron: “Azərbaycana qarşı sanksiyalar əhəmiyyətsiz olacaq”
• 21:46 | 05 oktyabr 2023
Fransa prezidenti Emmanuel Makron hesab edir ki, Qarabağdakı vəziyyətə görə Azərbaycana qarşı sanksiyaların tətbiqi əks-effekt verəcək. O, bunu Avropa Siyasi İcmasının Qranada (İspaniya) sammitindən sonra keçirilən mətbuat konfransında deyib: “İndi sanksiyaların vaxtı deyil. Onlar əhəmiyyətsiz ... Ətraflı »
Qarabağda QAYDALAR DƏYİŞİR: Rusiya MN nəyi elan etdi?
• 21:44 | 05 oktyabr 2023
Rusiya sülhməramlıları Qarabağda keçmiş qoşunların təmas xətti boyunca - Əsgəran, Ağdərə və Şuşa rayonlarında müvəqqəti müşahidə məntəqələrini (MMM) bağlayıblar. Bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyinin məlumat bülletenində deyilir. Departament qeyd edib ki, Rusiya sülhməramlı kontingentinin ... Ətraflı »