Dünya bazarlarında neft yenidən bahalaşıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, hazırda “Brent” markalı neft 67,75 dollara, yüngül neft isə 62,89 dollara təklif edilir. ... Ətraflı »
PENSİYALAR BU TARİXDƏ TAM ÖDƏNİLƏCƏK - 2 ayın artımı ilə birgə
Fevralın 13-də pensiyaların yeni artımla birgə ödənişinə başlanacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiə Nazirliyi (ƏƏSMN) məlumat yayıb. Məlumatda qeyd olunur ki, ilin əvvəlindən indeksləşdirilməklə 9,3 faiz artırılmış pensiyalar yanvar ayının artımı da ... Ətraflı »
• 22:39 | 10 fevral 2026
2025-ci ilin sonunadək dövlət borcunun ÜDM-ə nisbətinin yuxarı həddinin 30,0 faizdən aşağı səviyyədə saxlanılması, bu zaman xarici dövlət borcunun 10,0 milyard ABŞ dollarını üstələməməsi kimi hədəflər müəyyən edilib. Mediaxeberleri.Az-ın məlumatına görə, bu məsələ "Azərbaycan Respublikasının ... Ətraflı »
• 21:53 | 10 fevral 2026
Prezident İlham Əliyevin imzaladığı "Əmək pensiyalarının indeksləşdirilməsi haqqında" Sərəncam ilə bütün növ əmək pensiyaları indeksləşdirilərək artırıldı. Qanunvericiliyə əsasən, vahid indeksasiya sistemi bütün əmək pensiyası alan vətəndaşlarımızın pensiya məbləğlərinin hər il yanvar ... Ətraflı »
• 14:23 | 10 fevral 2026
Yeni artımla orta aylıq pensiya və yaşa görə orta aylıq pensiya müvafiq olaraq 593 manata və 632 manata çatır. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Rəşad Mustafayev media nümayəndələri üçün keçirilən brifinqdə deyib. Onun sözlərinə görə, ... Ətraflı »