Dövlətə xəyanətdə təqsirləndirilən Arif Rəsulov və Elnur Rəsulovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi yekunlaşıb. Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Aygün Qurbanovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub. Hökmə əsasən, hər iki şəxs cinayət işi üzrə təqsirli bilinib və 15 il müddətinə ... Ətraflı »
Dövlətə xəyanətdə təqsirləndirilən şəxslərə hökm oxundu
NİZAMİNİN İCRA BAŞÇISINDAN “BAYRAM FÜRSƏTİ” - Məktəb ərazisindəki qanunsuz tikinti nədən “görməzliyə vurulur”?
“Bakının Nizami rayonunda əvvəllər məktəbin ərazisinə daxil olan ərazilər indi sahibkarlıq subyektlərinin istifadəsinə verilib. Belə ki, rayonun Qara Qarayev prospektində yerləşən 61 nömrəli orta məktəbin ərazisi avtoyuma və təmir məntəqələri tərəfindən özəlləşdirilib. Bayram tətilindən istifadə ... Ətraflı »
Broyler toyuqları sağalmaz xəstəliyə, sonsuzluğa, cinsi zəifliyə səbəb olur? - VİDEO
Baku TV-nin "Baku Aktual" verilişinin yeni buraxılışı yayımlanıb. Proqramın budəfəki buraxılışında broyler məhsullarının ziyanları müzakirə edilib. Quşlara verilən dərmanlar ağır xəstəliklərə yol açır? Broyler toyuqlarına hormonlar verilir? Broyler toyuqları qeyri-sağlam kökəlməyə səbəb ... Ətraflı »
Qulaqda səs-küyü azalda bilən dörd məhsul
Böyük Britaniyalı alimlər müəyyən qida məhsullarının qulaqda səs-küyün (tinnitus) azalmasına kömək edə biləcəyini aşkar ediblər. "BMJ Open" elmi jurnalında dərc edilən araşdırmaya görə, meyvələr, qida lifləri, süd məhsulları və kofeinin müntəzəm qəbulu bu xəstəlikdən əziyyət çəkən ... Ətraflı »
Cahid Mehmanlı vəzifəsindən azad edildi
"Milli Məclis aparatının mətbəəsi" MMC-nin direktoru Cahid Mehmanlı vəzifəsindən azad edilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, şirkətə rəhbərlik Etibar Əsgərova həvalə olunub. Xatırladaq ki, "Milli Məclis aparatının mətbəəsi" 2020-ci ildə 100 manat nizamnamə kapitalı ilə ... Ətraflı »
Yüzminlərlə azərbaycanlı ayağa qalxdı: Təbriz də başlasa…
Güney Azərbaycanın müxtəlif şəhərlərində rejimin siyasətinə qarşı zaman-zaman etirazlar baş verir, insanlar küçələrə axışır, şüarlar səsləndirirlər. Zaman keçir, bu şəhərlərdə nisbi sakitlik bərqərar olur və rejimə elə gəlir ki, növbəti təhlükə də sovuşur. Əslində rejim üçün təhlükə sovuşmayıb, ... Ətraflı »
"Heç bir qadın bunları yaşamayıb" - Ayrıldığı həyat yoldaşından danışdı
"Ayrılmışam. Çox xoşbəxtəm. İndi daha rahatam, əsəbi deyiləm. Dostlarım sayəsində depressiyadan tez çıxdım. Oğlumla bərabər yaşayıram". Bu sözləri aktrisa Xuraman Əlizadə "Tam səmimi" verilişində deyib. O, həyat yoldaşı Murad Xankişiyevlə ayrıldığını təsdiqləyib: "Allah ... Ətraflı »
Yaz aylarında yuxunun pisləşməsinin səbəbi nədir?
Yaz aylarında yuxuya getmək daha çətindir və yuxu daha narahat olur. Mediaxeberleri.Az E-saglam.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu psixoloq Natali Dautoviç deyib. Mütəxəssisin fikrincə, yuxunun keyfiyyətinə bir çox ekoloji faktorlar təsir edir. O aydınlaşdırıb ki, yaz aylarında gündüz saatlarının ... Ətraflı »
Dilarə Oqtay Əliyevin son VİDEOsunu paylaşdı: "Bu bizimlə sonuncu bayramın..."
Əməkdar artist Dilarə Əliyeva mərhum həyat yoldaşı, Əməkdar incəsənət xadimi Oqtay Əliyevin ölüm ildönümü ilə bağlı paylaşım edib. Sənətçi O. Əliyevin videosunu paylaşaraq bunları yazıb: "O gün biz yazı qarşılayırdıq, amma gələn yaz yox, yas imiş... Gedişin sükutun ən ağır forması idi. Heç ... Ətraflı »
DİN kibertalama cinayətləri ilə bağlı növbəti dəfə vətəndaşlara müraciət edib - VİDEO
Kiberdələduzlar öz cinayətkar niyyətlərini həyata keçirmək üçün hər ötən gün istifadə etdikləri üsulları yeniləyirlər. Ssenarilər fərqli olsa da məqsəd eynidir. İnsanları aldatmaq, vəsaiti ələ keçirmək. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin kibertalama cinayətləri ilə bağlı növbəti müraciətində ... Ətraflı »