Prezident İlham Əliyev "Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi" və "Beynəlxalq Münasibətlərin Təhlili Mərkəzi" publik hüquqi şəxslərin yenidən təşkili haqqında Fərman imzalayıb. Mediaxeberleri.Az bu barədə President.az -a istinadən xəbər verir. Media, sosial ... Ətraflı »
Hikmət Hacıyev: 7 milyard ABŞ dolları məbləğində Qəzzaya dair maliyyə layihəsində Azərbaycanın iştirakı nəzərdə tutulmur
Azərbaycan təsisçi üzv dövlət kimi Sülh Şurasının məqsəd və məramlarını dəstəkləyir. Gələcəkdə Azərbaycan tərəfindən Sülh Şurası vasitəsilə Qəzzada sərmayə layihələrində iştirak nəzərdən keçirilə bilər. Bu sözləri Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının ... Ətraflı »
Prezident İlham Əliyevin sosial media hesablarında Sülh Şurasının ilk iclası ilə bağlı paylaşım edilib - VİDEO
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sosial media hesablarında Vaşinqtonda keçirilən Sülh Şurasının ilk iclası ilə bağlı paylaşım edilib. Mediaxeberleri.Az paylaşımı təqdim edir: ... Ətraflı »
Nəriman Həsənzadə "Heydər Əliyev" ordeni ilə təltif edildi
Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafında müstəsna xidmətlərinə görə Nəriman Əliməmməd oğlu Həsənzadə "Heydər Əliyev" ordeni ilə təltif edilib. Mediaxeberleri.Az President.az -a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı Prezident İlham Əliyev Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, o, Azərbaycan ... Ətraflı »
İlham Əliyev və Aleksandar Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində iştirak ediblər
Prezident İlham Əliyev və Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində iştirak ediblər. Bu barədə Prezident İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesabında paylaşım edilib. Prezident İlham Əliyev və Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç qeyri-rəsmi səhər ... Ətraflı »
Serbiya prezidenti: "Ən çətin məsələlərdə Azərbaycandan dəstək almışıq" - VİDEO
"Biz hərbi-texniki əməkdaşlığı müzakirə etdik. Əməkdaşlıq yaxşı gedir". Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev in iştirakı ilə iki ölkə arasında mətbuata bəyanatlarla çıxışında deyib. "Xarici ... Ətraflı »
Serbiyada Azərbaycan Prezidentinin rəsmi qarşılanma mərasimi olub - VİDEO
Serbiya Sarayında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub. Dövlət başçısının şərəfinə sarayın qarşısında fəxri qarovul dəstəsi düzülüb. Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi qarşılayıb. Daha sonra hər iki ... Ətraflı »
İlham Əliyev Münhendə iclasda iştirak edir - Canlı
Münhen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “Açıq dəhliz siyasəti? Trans-Xəzər əməkdaşlığının dərinləşdirilməsi” mövzusunda panel müzakirələr keçirilir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva ... Ətraflı »
Paşinyan da mənimlə eyni fikirdədir - İlham Əliyev
Azərbaycan birtərəfli qaydada Ermənistana malların tranziti üzərində olan məhdudiyyətləri aradan qaldırdı. Mediaeberleri.Az xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev Münhendə "France 24" telekanalının müxbirinə müsahibəsində deyib. "Biz, həmçinin Ermənistana vacib neft ... Ətraflı »
Bu halda sülh sazişi üçün heç bir maneə qalmayacaq
Mən bildiyimə görə, Ermənistan referendum keçirməyi planlaşdırır. Bu olan kimi sülh sazişinin rəsmi imzalanmasına heç bir maneə qalmayacaq. Lakin yenə də vurğulamaq istəyirəm ki, Azərbaycan üçün sülh əldə olunub. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Prezident İlham Əliyev Münhendə "France ... Ətraflı »