Qaqauziyada əvvəldən də problemlər var idi. Son dönəmlər rəsmi Moskvanın Qaqauziyada baş verən proseslərlə bağlı açıqlamaları da orada hansısa gərginliyin yaşandığı ilə bağlı təəssürat yaradırdı. Gərginliyin artacağı, Moldovanın bu cür addımlar atacağı gözlənilən idi. Eyni zamanda Rusiyanın ... Ətraflı »
Qutsul həbs edildi: Rusiya bu ölkəyə ordu yeridə bilər?
Ağ Ev atəşkəsi bu tarixdə imzalamaq istəyir
Ağ Ev aprelin 20-dək Ukraynada atəşkəs razılaşmasına nail olmağı hədəfləyir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə “Blumberq” mənbələrə istinadla məlumat yayıb. “Ağ Ev bu il həm Qərb, həm də Pravoslav kilsələrində Pasxa bayramına təsadüf edən aprelin 20-nə qədər atəşkəs razılaşmasını əldə ... Ətraflı »
Azərbaycan sülh prosesinə qarşı addımların qarşısını qətiyyətlə alacaq - RƏSMİ BAKI
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi 20 mart 2025-ci il tarixində Ermənistanın xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın Braziliyanın xarici işlər naziri Mauro Vieyra ilə mətbuat konfransında səsləndirdiyi əsassız iddiaları pisləyib. XİN-dən verilən məlumata görə, Ermənistan tərəfi sülh müqaviləsinin ... Ətraflı »
Paşinyan sülh sazişinə Bakıda imza atacaq - Sensasion İDDİA
“Məndə olan məlumata görə, Paşinyanın Bakıya getməsi və sülh müqaviləsini Azərbaycanın paytaxtında imzalanması tələbi qoyulub”. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu iddia ilə erməni politoloq Argişti Kiviryan çıxış edib. Onun sözlərinə görə, Paşinyanın Bakıya getməsi Ermənistanın son ... Ətraflı »
Ermənilərin Ordumuzu atəşə tutmasına Rusiyadan reaksiya
Rusiya Ermənistan-Azərbaycan sərhədində gərginliyin artması ilə bağlı xəbərlərdən narahatdır. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Mariya Zaxarova ötən gün keçirdiyi brifinqdə deyib. “Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh sazişi ... Ətraflı »
Ermənistan ordusu mövqelərimizi niyə davamlı atəşə tutur? - SƏBƏBLƏR AÇIQLANDI
Son günlər Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən şərti sərhəddə mövqelərimiz davamlı atəşə məruz qalır və bu, sistemli xarakter daşıyır. Mövqelərimizin davamlı atəşə tutulmasının səbəbləri nədir? Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin üzvü, deputat Hikmət ... Ətraflı »
Prezidentin Mətbuat Xidməti İlham Əliyev və Mehriban Əliyevanın Ağdərə səfərindən videoçarx - VİDEOpaylaşıb -
Prezidentin Mətbuat Xidməti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın Ağdərə rayonuna səfərindən videoçarx paylaşıb. Qeyd edək ki, bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Ağdərədə açılışda iştirak ediblər. Həmin görüntüləri təqdim edirik: ... Ətraflı »
Polkovnikə ağır itki
Əməkdar jurnalist, təqaüddə olan polis polkovniki Cavid Xaspoladova ağır itki üz verib. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, onun anası Məryəm xanım vəfat edib. C.Xaspoladov 2019-cu ilədək Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidmətinin rəis müavini – “Mübariz Keşikdə” qəzetinin redaktoru olub. ... Ətraflı »
Bakı və İrəvan sülh bağlayırmı? Əsas “maneə” nədir?
Ermənistan və Azərbaycan sülh sazişi imzalamağa yaxınlaşıblar. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə ermənipərəst rusiyalı politoloq Sergey Markedonov sosial şəbəkə hesabında yazıb. “Yeni il bayramı ərəfəsində Prezident İlham Əliyev Bakı və İrəvanın kompromis əldə edə bilmədiyi iki məqamı ... Ətraflı »
Koçaryan və Sarkisyan Bakıya təhvil verilə bilər - Sensasion detallar
Bakı İrəvandan Robert Koçaryan və Serj Sarkisyanı, eləcə də Qarabağ müharibəsinə liderlik etmiş digər şəxsləri həbs edərək, Azərbaycana təhvil verməsini tələb edir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə “İravunk” nəşri yazıb. Nəşr qeyd edir ki, sülh sazişi ilə bağlı danışıqlarda Bakının ... Ətraflı »