Martın 26-da paytaxtın 6-cı Keşlə küçəsində yerləşən dəmiryol keçidində aparılacaq təmir işləri ilə əlaqədar nəqliyyat vasitələrinin hərəkətinə tam məhdudiyyət tətbiq olunacaq. Bu barədə Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib. Məhdudiyyətlə əlaqədar 32 nömrəli avtobus ... Ətraflı »
Əhalinin NƏZƏRİNƏ: Sabah Bakının bir küçəsi nəqliyyat üçün BAĞLANACAQ
Daha bir vətəndaşın bank kartından kiber üsulla 27 min manatdan artıq pul oğurlandı
Daha bir vətəndaşın bank kartından kiber üsulla 27 283 AZN oğurlanıb. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin rəisi polis polkovnik-leytenantı Elşad Hacıyev bildirib. "Necə oğurlanıb? +94….. (+994… AZE oxşarlığı) kodlu xarici nömrədən zəng edilib ki, sizə sığorta ödənişi var, ... Ətraflı »
Ukrayna savaşı bu ölkələri yaxınlaşdırdı - ABŞ kəşfiyyatı
Ukrayna böhranı İran, Çin, Şimali Koreya və Rusiya arasında yaxınlaşmanı sürətləndirib və bu ölkələr arasında əməkdaşlığın genişlənməsi geridönməz prosesə çevrilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə ABŞ Milli Kəşfiyyat İdarəsinin hesabatında deyilir. "2022-ci ildən Çin, Rusiya, İran ... Ətraflı »
Başçı olmaq istəyən şəxsi aldadıb, 20 minini aldı
Bakıda icra başçısı olmaq istəyən şəxs aldadılıb. O, əvvəlcə başçı olmaq üçün razılaşdırılmış 400 min manatın 20 min manatını verib. Amma sonradan aldadıldığını başa düşüb. Mediaxeberleri.Az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, dələduzluqda təqsirləndirilən şəxs 1963-cü il təvəllüdlü Akif ... Ətraflı »
Qiymətlərin artmasına etiraz: Marketlər bir həftəlik boykot ediləcək
İsveçdə alış-veriş edənlər ərzaq qiymətlərinin “fantastik artımı"na görə supermarketləri boykot edirlər. Bəzi hesablamalara görə, 2022-ci ilin yanvar ayından etibarən İsveçdə bir ailənin qidasının illik dəyəri 30.000 kron artıb. Tezliklə bir paket qəhvənin qiymətinin 100 kron simvolik ... Ətraflı »
Yaşayış binasında partlayış: xəsarət alanlar var - Video
Mahaçqalada çoxmərtəbəli yaşayış binasındakı mənzillərdən birində qaz sızması nəticəsində partlayış baş verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Fövqəladə Hallar Nazirliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb. Hadisə nəticəsində iki nəfər xəsarət alıb: xəsarət alan qadın ağır, kişi ... Ətraflı »
Azərbaycanda xanım tiktoker həbs edildi
Tiktok platformasında "Hq" ləqəbi ilə tanınan sosial media fenomeni Həqiqət (ad şərti) 10 sutkalıq inzibati həbs cəzası alıb. Mediaxeberleri.Az Nyus24.az-a istinadən xəbər verir ki, onun həbsinə səbəb sosial şəbəkədə nəlayiq ifadələr işlətməsi olub. Məlumata görə, bu ilin fevral ayında ... Ətraflı »
Ərdoğana qarşı təhqir: Özəldən kəskin etiraz!
Ötən gün İstanbulda Əkrəm İmamoğlunun həbsinə qarşı keçirilən qanunsuz aksiyalar zamanı polislərlə etirazçılar arasında toqquşma baş verib. Aksiya zamanı bir qrup nümayişçi Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və ailəsinə qarşı təhqiramiz ifadələr səsləndiriblər. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ... Ətraflı »
“Bakı Biznes Mərkəzi”nin direktoru işdən çıxdı
İqtisadiyyat Nazirliyinə məxsus Bakı Biznes Mərkəzi MMC-nin direktoru Seyran Məmmədov işdən çıxıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, şirkətə rəhbərlik müvəqqəti olaraq İlham Qurbanova həvalə olunub. Xatırladaq ki, "Bakı Biznes Mərkəzi" 2007-ci ildə 1 000 manat nizamnamə kapitalı ilə ... Ətraflı »
Azərbaycan neftinin qiyməti 75 dolları ötdü
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti 1 dollardan çox bahalaşıb. Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 1,19 ABŞ dolları və ya 1,6 % artaraq 75,23 ABŞ dollarına çatıb. Qeyd edək ki, Azərbaycan neftinin əvvəlki qiyməti 74,04 ABŞ dolları təşkil edib. ... Ətraflı »