Müəllimə qarşı dələduzluq edən qadın məhkəmə zalından həbs edildi
Abşeron Rayon Məhkəməsində dələduzluqda təqsirləndirilən Təranə Səfərovanın (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb. Mediaxeberleri.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Abusət Qasımovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub. Hökmə əsasən, təqsirləndirilən şəxs 2 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib və o, məhkəmə zalından həbs olunub. İttihama görə, hadisə 25 iyun 2023-cü ildə Abşeron rayonu, Masazır qəsəbəsində qeydə alınıb. Belə ki, Təranə Səfərova tanışı, zərərçəkmiş Naibə Əsədlinin (şərti) həyat yoldaşınən xəstəliyi ilə əlaqədar olaraq II qrup əlillik dərəcəsindən I qrup əlillik dərəcəsinə keçirəcəyinə köməklik edəcəyinə dair yalan vəd verib. O, bu yolla zərərçəkmiş şəxsdən ümumilikdə 7000 manat pulunu alaraq dələduzluq edib. Qeyd: Naibə Əsədli Abşeron rayonu, Masazır qəsəbəsindəki 11 saylı Əliağa Vahid adına tam orta məktəbində müəllim işləyir.