Əlilliyi olan şəxslər üçün yeni güzəştlər müəyyənləşir. Bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan Vergi Məcəlləsinə təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb. Layihəyə əsasən, əlilliyi olan şəxslərin əl işlərinin satışından əldə olunan gəlirdən ödəmə mənbəyində 2% dərəcəsi ... Ətraflı »
Əlilliyi olan şəxslərə mühüm xəbər
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyəti “bir sıra xidmətlər”ə görə 42 min xərcləyəcək
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin İnzibati Bina İdarəsi “bir sıra xidmətlər”ə 41 831 manat sərf edəcək. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, işləri “Pearl Servis” MMC həyata keçirəcək. Buraya maşın və avadanlıqların əsaslı təmiri daxildir. ... Ətraflı »
Sabah 24 dərəcə şaxta olacaq - Xəbərdarlıq
Bakıda və Abşeron yarımadasında martın 1-dən 2-nə keçən gecə 5-8 dərəcə şaxta olacaq. Milli Hidrometeorologiya Xidmətidən Mediaxeberleri.Az-a verilən məlumata əsasən, havanın minimal temperaturunun Aran rayonlarında 3-8, dağlıq rayonlarda 13-18, yüksək dağlıq ərazilərdə 19-24 dərəcə şaxta olacağı ... Ətraflı »
Bakıda daha bir nəfər spirtdən zəhərələnərək öldü
Bakıda daha bir nəfər texniki spirtdən zəhərələnərək ölüb. Mediaxeberleri.Az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Sabunçu rayonu Bakıxanov qəsəbəsində baş verib. 47 yaşlı Dmitri Viktoroviç Qaraminin meyiti küçədə tapılıb. Onun metil spirti qəbul etdiyi üçün zəhərlənərək öldüyü bildirilir. ... Ətraflı »
Azərbaycan kuboku: "Qarabağ"ın rəqibi kim olacaq?
Bu gün Azərbaycan kubokunda 1/4 final mərhələsinə yekun vurulacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, son gündə daha iki cavab qarşılaşması baş tutacaq. Günün ilk matçında “Zirə” “Araz-Naxçıvan” qəbul edəcək. Səfərdə minimal hesabla uduzan Rəşad Sadıqovun komandası doğma meydanda geridönüş etməyə ... Ətraflı »
Abşeronda QƏZA: Yük maşını yaşayış evinin DİVARINA ÇIRPILDI
Abşeron rayonunun Məmmədli qəsəbəsində yük maşını yaşayış evinin divarına çırpılıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, hadisə qəsəbənin Hüseyn Rəhmanov küçəsində qeydə alınıb. Məsələ ilə bağlı Mediaxeberleri.Az-ın sorğusunu cavablandıran Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin (BDYPİ) baş inspektoru, ... Ətraflı »
Ukrayna ilə bağlı sammitdə neçə ölkə iştirak edəcək? - İngiltərə açıqladı
Britaniyanın Baş naziri Kir Starmer mətbuata bəzi açıqlamalar verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Baş nazir martın 2-də İngiltərədə keçirilməsi planlaşdırılan Ukrayna sammitinə neçə ölkədən nümayəndənin qatılacağını bildirib. Starmer bu açıqlamanı Ağ Evdə görüşdüyü ABŞ prezidenti Donald ... Ətraflı »
Deputat itləri döyüşdürənlərlə bağlı hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etdi
Milli Məclisin deputatı Ceyhun Məmmədov itlərin döyüşdürülməsi zamanı çəkilən dəhşətli görüntülərlə bağlı heyvansevərlərin çağırışına qoşulub. Deputat Mediaxeberleri.Az-a açıqlamasında deyib ki, Allahın yaratdığı hansısa varlığa, heyvana belə kobud davranmaq, onları incitmək insanlığa sığmır, bu, ... Ətraflı »
Məhkəmə sahibkarla bağlı qərarı açıqladı
Ali Məhkəmədə istehlakçıları aldatma və ya pis keyfiyyətli məhsul istehsal etmə və satmada təqsirləndirilən Həmidağa Quliyevin barəsindəki hökmdən verilən kassasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb. Mediaxeberleri.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Rəşad Abdulovun sədrliyi ilə keçirilən ... Ətraflı »
60 hakim yuxarı instansiya məhkəmələrinə irəli çəkilib
Bu gün 400-dən artıq hakimin, Məhkəmə-Hüquq Şurası üzvlərinin, qonaqların və media mənsublarının iştirakı ilə Azərbaycan Hakimlərinin ilk Forumu öz işinə başlayır. Mediaxeberleri.Az Teleqraf-a istinadla xəbər verir ki, bunu Ali Məhkəmənin sədri İnam Kərimov Azərbaycan Hakimlərinin ilk Forumunda ... Ətraflı »