Xalq artisti Ağadadaş Ağayevin cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib. Mediaxeberleri.Az-ın "Report"a istinadən məlumatına görə, Binəqədi Rayon Məhkəməsində hakim Vüsal Tağıyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə prokuror Ağadadaş Ağayevin 2 il sınaq müddəti olmaqla, 2 il müddətinə ... Ətraflı »
Ağadadaş Ağayevə cəza istənildi
Bakıda mal əti adı ilə camış və at əti satılıb
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) əməkdaşları tərəfindən keçirilən monitorinq zamanı Yasamal rayonunun A.M.Şərifzadə küçəsində fəaliyyət göstərən fiziki şəxs Vüqar Vəliqulu oğlu Bayramova və Ə.Əhmədov küçəsində fəaliyyət göstərən fiziki şəxs Elnur Misir oğlu Əliyevə məxsus ... Ətraflı »
Saatlıq minimum əməkhaqqının tətbiqi ilə bağlı MÜHÜM XƏBƏR
Cari ilin 1 iyun tarixinə qədər Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən saatlıq minimum əməkhaqqının tətbiqi ilə bağlı təkliflərin hazırlanması və aidiyyəti üzrə təqdim edilməsi planlaşdırılır. Bu “Business Ready” hesabatının “İşçi qüvvəsi” indikatoru ilə bağlı 2025-ci il üzrə Yol ... Ətraflı »
Xaçmazda qanunsuz ağac kəsimi - Təbiətə 21 min manatdan çox ziyan vuruldu
Xaçmaz rayonunun Qarabağlı kəndinin ərazisində 13 akasiya, 66 söyüd və 4 ədəd çinar ağacının qanunsuz kəsilməsi ilə bağlı polisə məlumat daxil olub. Mediaxeberleri.Az -ın xəbərinə görə, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Quba regional qrupundan məlumat verilib. Bildirilib ki, ... Ətraflı »
Ölkə başçısı sıxışdırılan olimpiya medalçılarına arxa durdu! Azərbaycan idmanını nə gözləyir?
Fevralın 18-də Milli olimpiya komitəsinin baş məclisində seçkilər keçirilib. MOK-un yeni icraiyyə komitəsinin ilk toplantısında Azər Əliyevə baş katib, Çingiz Hüseynzadəyə vitse-prezident və icra aparatının rəhbəri, Zemfira Meftəhəddinovaya ilə Fərid Mansurova vitse-prezident vəzifələri etimad ... Ətraflı »
Qazaxda 2 mərtəbəli evdə yanğın olub - VİDEO
Qazaxda ikimərtəbəli fərdi yaşayış evində yanğın baş verib. Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Mətbuat xidmətindən APA-ya verilən məlumata görə, “112” qaynar telefon xəttinə rayonun Əliağa Şıxlınski küçəsində fərdi yaşayış evində yanğın baş verməsi barədə məlumat daxil olub. Məlumatla əlaqədar dərhal ... Ətraflı »
Fevral ayı üzrə bu ödənişlər də yekunlaşdı
Bu ilin fevral ayının müavinət, təqaüd və ünvanlı dövlət sosial yardımları da yekunlaşdırılıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət Sosial Müdafiə Fondu məlumat yayıb. Qeyd edək ki, fevralın 11-də Bakı, Sumqayıt şəhərləri, Abşeron rayonu, fevralın 25-də isə bölgələrdə yaşayan ... Ətraflı »
Havalar bu tarixdən isinəcək
Saat 13:25-ə olan məlumata əsasən, hazırda paytaxt Bakının bəzi yerlərində buludlu hava şəraiti müşahidə olunur. Mediaxeberleri.Az “Meteo.az”a istinadən xəbər verir ki, bu gün havanın temperaturu gecə -3°, gündüz isə -1°-dək şaxta olacaq, mülayim külək əsəcək. Sabah gecə -2°, gündüz 0°, martın 1-i ... Ətraflı »
Azərbaycanlı müğənni xəstəxanaya yerləşdirildi - FOTO
Əkiz bacılardan biri Sevinc Səfərova xəstəxanalıq olub. Sənətçinin xəstəxanadan görüntüsü daxil olub. Müğənni hazırda klinikadadır və əməliyyat olunub. Müğənni Sevillə əlaqə saxlamağa çalışsaq da, o, bacısının hansı səbəbdəb əməliyyat olunduğunu deməyib. Sənətçi Sevincin hazırda həkim nəzarətində ... Ətraflı »
Sosial Xidmətlər Agentliyinin 10.5 milyonluq tenderi ləğv edildi - Əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərə və şəhid ailələrinə mənzillər veriləcəkdi
“Sosial Xidmətlər Agentliyi” publik hüquqi şəxsin əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslərə və şəhid ailələrinə Neftçalada 20 ədəd üçotaqlı, Saatlıda 27 ədəd ikiotaqlı, 18 ədəd üçotaqlı, Salyanda 44 ədəd üçotaqlı mənzilin alınması ilə bağlı elan etdiyi tender ləğv edilib. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə ... Ətraflı »