Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında yeni təyinat olub. Mediaxeberleri.Az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, politoloq Zaur Məmmədov DİA-nın İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə müşaviri təyin edilib. O bundan əvvəl sosial iş, təlim - tərbiyə, təşkilati ... Ətraflı »
Zaur Məmmədova yeni vəzifə verildi
DNT nümunəsi verməmiş itkinlərin yaxınlarına çağırış
Dövlət Komissiyası 2014-cü ildən etibarən itkin düşmüş şəxslərin ailə üzvlərindən bioloji nümunələrin toplanması işini həyata keçirir. Bu proses nəticəsində 3 700-dən çox itkin şəxslə bağlı 11 mindən artıq donordan, yəni onların yaxın qohumlarından bioloji nümunələr toplanıb sistemləşdirilib. ... Ətraflı »
Arvadını işləməyə qoymayan kişilərin nəzərinə! - Təklif
Həyat yoldaşını işləməyə qoymayan kişinin əmək haqqının bir hissəsinin qadının pensiya fonduna keçirilməsi qanuniləşdirilə bilər. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin deputatı Mübariz Qurbanlı “Konstitusiya və suverenlik ili" çərçivəsində keçirilən “Qadın iştirakçılığının ... Ətraflı »
Azərbaycanda universitetin korrupsiyaya görə həbs olunan şöbə müdirinə güzəşt olmadı - SON QƏRAR
Bakı Slavyan Universitetinin (BSU) korrupsiya cinayətlərində təqsirli bilinərək məhkum edilmiş şöbə müdiri Dürdanə Əliyevanın kassasiya şikayətinə baxılıb. Mediaxeberleri.Az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Ali Məhkəmə D.Əliyeva barəsində son qərarını açıqlayıb. Məhkəmə xanım ... Ətraflı »
Şaxtalı havada evsizlər hara müraciət edə bilər? - Rəsmi
Qarlı və şaxtalı hava şəraitində evsiz insanlar üçün vəziyyət daha da çətinləşir. Küçədə yaşayan şəxslərin soyuqdan qorunması üçün hansı imkanlar var? Mediaxeberleri.Az-ın məlumatına görə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Sosial Xidmətlər Agentliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Murad ... Ətraflı »
Bakıda daha bir nəfər spirtdən öldü
Bakıda daha bir nəfər spirtdən zəhərlənərək ölüb. Mediaxeberleri.Az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə paytaxtın Səbail rayonunda qeydə alınıb. Bakı şəhər sakini, 1982-ci il təvəllüdlü Sadiq Əzizxan oğlu Səmədov spirtli içkidən zəhərlənərək ölüb. Onun texniki spirtdən zəhərləndiyi ... Ətraflı »
Martın 2-də buraxılış imtahanı keçiriləcək
Martın 2-də tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanı keçiriləcək. Bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzindən (DİM) məlumat verilib. Martın 2-də Dövlət İmtahan Mərkəzi tərəfindən Bakı şəhərinin Nərimanov, Sabunçu, Xəzər, Səbail, Nəsimi, Nizami, Abşeron (I hissə), Sumqayıt (I hissə), ... Ətraflı »
Camaşırxana şirkəti ləğv edildi
“Mega Laundry” MMC ləğv olunub. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, bu barədə müvafiq qərar qəbul olunub. Kreditorlar iki ay ərzində tələblərini Xətai̇ rayonu, 8 Noyabr küçəsi, ev 15, mənzil 15 ünvanına bildirə bilərlər. MMC camaşırxana, kimyəvi təmizləmə fəaliyyəti ilə məşğul olub. ... Ətraflı »
Ailələr xəbərsizdir: Bu uşaqlara ayda 105 manat verilir
"Əmək pensiyaları haqqında” Qanuna əsasən, beş və daha çox uşağı olan qadınlar və kişilər 5 il daha tez pensiyaya çıxırlar. Bu qanuna görə, 5 və daha çox uşağı olan ailələr çoxuşaqlı ailələr hesab olunurlar. Bəs, həmin ailələrə aylıq sosial müavinət ödənilməlidirmi? Millət vəkili Vüqar ... Ətraflı »
Marketdə partlayışda xəsarət alanların vəziyyəti açıqlandı
Fevralın 27-i saat 7-də Xəzər rayonu, Binə südçülük sovxozunda yerləşən “OBA” marketdə yanğın baş verməsi səbəbilə çağırış daxil olub. TƏBİB-dən verilən məlumata görə, çağırış ünvanına Təcili Tibbi Yardım briqadası cəlb olunub. Qeyd olunub ki, Təcili Tibbi Yardım briqadası tərəfindən 3 nəfər ... Ətraflı »