Milyonluq izləyicisi olan azərbaycan əsilli məşhur bloger SUBO Rusiya vətəndaşlığından məhrum edilib. Sübxan Məmmədovun Rusiya vətəndaşlığını qəbul edərkən özü haqqında yalan məlumat verdiyinə RF vətəndaşlığından məhrum edildiyi bildirilib. Rusiya mətbuatı S. Məmmədovun polis əməkdaşlarını ələ ... Ətraflı »
Azərbaycanlı blogerin Rusiya vətəndaşlığı ləğv edilib, ölkəyə girişi 70 illiyinə yasaqlandı
“Azərpoçt” keçmiş rəhbərliyin korrupsiya işində adı keçən şirkətlə 260 minlik müqavilə bağlayıb- ARAŞDIRMA
Azərbaycanda tender sahəsində əksər dövlət qurumlarının iştirakında qəribə bir şey yoxdur. Qanunla bütün dövlət qurumları öz ehtiyaclarını qarşılamaq üçün dövlət satınalmaları yolu ilə bunu həyata keçirməlidirlər. Tribunainfo.az xəbər verir ki, Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi ... Ətraflı »
Azərbaycan Kuboku: "Qarabağ" yarımfinalda
Bu gün Azərbaycan Kubokunda 1/4 final mərhələsinin cavab oyunlarına start verilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, "Qarabağ" "Səbail"i qəbul edib. Görüşə yaxşı başlayan ev sahibləri matçdan 3:1 hesablı qələbə ilə ayrılıblar. Qeyd edək ki, komandalar arasındakı ilk matçda ... Ətraflı »
İmişli və Abşeronda təbiətə yarım milyon manatdan çox zərər vurulub - Cinayət işi başlandı
İmişli və Abşeronda zəbt edilən müxtəlif növ hasilat işləri ilə bağlı cinayət işi başlanıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Baş Prokurorluğun Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Qeyd olunub ki, Baş Prokurorluğun Cinayət təqibindən kənar icraatlar idarəsində İmişli və Abşeron rayonları ... Ətraflı »
Oğuzda it kişiyə hücum edib, burnu amputasiya olunub
Oğuzda 45 yaşlı kişiyə qonşusunun iti ağır xəsarət yetirib, burnu amputasiya olunub. APA-nın Şimal-qərb bürosunun məlumatına görə, hadisə rayonun Calud kəndində baş verib. Kənd sakini 1980-cı il təvəllüdlü Xamdıyev Bayramalı Mansuroviçə qonşusunun iti hücum edərək ona ağır xəsarətlər yetirib. B. ... Ətraflı »
Sumqayıt məktəbində QALMAQAL - Müavinlər çıxarıldılar, direktor vəzifəsində qaldı
Sumqayıt şəhərindəki Məhəmməd Füzuli adına 15 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbində aparılan maliyyə yoxlamalarının nəticələri narazılıqlara səbəb olub. Bununla bağlı paylaşım sosial şəbəkədə geniş müzakirə mövzusuna çevirib. Qeyd olunub ki, aparılan yoxlamadan sonra təsərrüfat işləri və ... Ətraflı »
"Milyonluq kredit Fazil Məmmədovun göstəriş ilə ayrılmışdı" - “Şlyapa Zahid”in məhkəməsi
Müdafiə Nazirliyinin Daxili Təhlükəsizlik, həmçinin, Təhsil-tədris və Elmi Tədqiqatlar İdarəsinin sabiq baş zabiti, 42 milyonluq mənimsəmədə ittiham olunan Zahid Niftəliyevin ("Şlyapa Zahid") cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi davam etdirilib. APA xəbər verir ki, Bakı Ağır ... Ətraflı »
18 nəfərin ölümünə səbəb olan spirtin istehsalına və idxalına nəzarət necə həyata keçirilir?
"Səhiyyə Nazirliyinin müvafiq göstərişinə əsasən, yerli dərman istehsalına dəstək məqsədilə, qanunvericiliyə uyğun olaraq risklərin idarə olunması sisteminə və yoxlamaların aparılmasının dövriliyi nəzərə alınaraq, hər il yerli dərman istehsalçılarının yoxlaması aparılır. Yoxlamalar yalnız ... Ətraflı »
Tanınmış iş adamına - AĞIR İTKİ
Tanınmış iş adamı Elmar Kərimova ağır itki üz verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, iş adamının anası Qumaş Kərimova dünyasını dəyişib. Allah rəhmət eləsin! Qeyd edək ki, d ünyada geniş yayılmış koronavirus (COVİD-19) infeksiyasının ölkəmizdə geniş yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə ... Ətraflı »
Şirvanşahlar dövlətinin sikkəsi 45 manata satıldı - Foto
Feysbuk şəbəkəsi vasitəsi ilə keçirilən hərracda Şirvanşahlar dövləti Fərrux Yasar dönəminə aid gümüş sikkə satışa çıxarılıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, start qiyməti 20 manat olan sikkənin hicri tarixi ilə 877 ci ildə Şamaxıda zərb edildiyi qeyd olunub. Onun çəkisi 5.2 qram, diametri isə ... Ətraflı »