Bu ilin yanvar ayında aylıq sosial müavinət və təqaüd alanların sayı 857 187 nəfər olub. Bu barədə Dövlət Sosial Müdafiə Fondu məlumat yayıb. Onların 455 831 nəfərini aylıq sosial müavinət, 401 356 nəfərini isə təqaüd alanlar təşkil edib. ... Ətraflı »
Pensiya ilə bağlı rəsmi məlumat
Ramazan ayının başlanması ilə bağlı fitva verildi
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsində Ramazan ayının başlanması ilə bağlı fitva verilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə QMİ Xarici Əlaqələr şöbəsinin müdiri, Həcc elektron sistem rəhbəri Vüsal Cahangiri deyib. ... Ətraflı »
Yevlax RİH 1 ədəd bayrağı 12 500 manata alacaq - FOTO
Yevlax Rayon İcra Hakimiyyəti (RİH) Azərbaycan Respublikasının bayrağını alır. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, RİH bu məqsədlə 12 500 AZN xərcləməyi planlaşdırır. Alınacaq 1 ədəd bayraq ipəkdən hazırlanmalı, eni 8 metr, uzunluğu 16 metr olmalıdır. ... Ətraflı »
GMO kartofdan pendir hazırlayıb satışa çıxaracaqlar
İsraildə kartofdan süd zülalı əldə etməyi öyrəniblər. Bu yenilik süd sənayesi, xüsusilə də pendir istehsalı üçün daha ucuz və ekoloji cəhətdən təmiz bir zülal mənbəyi ola bilər. Mediaxeberleri.Az -ın Gazeta.ru-ya istinadla verdiyi məlumata görə, ixtira İsrailin "Finally Foods" startapına ... Ətraflı »
Respublikanın avtomobil yollarındakı vəziyyət AÇIQLANDI
Respublikanın magistral avtomobil yollarındakı vəziyyət açıqlanıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi məlumat yayıb. Bildirilib ki, hazırda: - Bakı-Quba-Rusiya sərhədi yolunda (40-cı km-dən başlayaraq) - Bakı-Şamaxı-Yevlax yolunda (30-cu km-dən başlayaraq) - ... Ətraflı »
Bakıda günün-günorta çağı QARƏT... - MÜRACİƏT
Tağıyev Qara Allahverdi oğlu "Azərbaycan Reallığı"na müraciət edərək bildirir ki, onun şəxsi avtomobilini Anar adlı şəxs reketlik yolu ilə əlindən alıb. Gecə saatlarında Hermes restoranından dostumun ad günündən çıxıb evə getmək istəyirdim, gördüm Anar adlı şəxs maşında oturub maşınımın ... Ətraflı »
İlham Əliyev Rəcəb Tayyib Ərdoğana təbrik məktubu göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğana təbrik məktubu göndərib. President.az xəbər verir ki, məktubda deyilir: "Türkiyə Respublikasının ictimai-siyasi həyatında və dövlət idarəçiliyində artıq 25 ilə yaxın bir dövr ərzində ... Ətraflı »
DİN: "Hava şəraiti ilə əlaqədar polis əməkdaşları zəruri təhlükəsizlik tədbirləri görürlər"
Polisin gücləndirilmiş rejimdə xidməti paytaxtla yanaşı, respublikanın hər bir istiqamətində davam etdirilir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. "Sıxlıq yaranan ərazilərdə hava şəraitinin yaratdığı fəsadların aidiyyəti dövlət ... Ətraflı »
Anaxeber.info-nun xəbərinə Reaksiya - Xətaidə qanunsuz tikintinin qarşısı alındı
Bakının Xətai rayonu, Sarayevo 26 ünvanında yerləşən parkın ərazisində qanunsuz tikintiyə hazırlıq görüldüyü xəbəri yayılmışdı. Yerli sakinlər həyəcan təbili çalaraq bunun qarşısının alınmasını xahiş etmişdi. Bildirilirdi ki, adı məlum olmayan sahibkar parkda yaşıllıqları qırmağa, yerində iaşə ... Ətraflı »
Sürücülük vəsiqəsini yeniləmək istəyənlərə ŞAD XƏBƏR
Daxili İşlər Nazirliyi tərəfindən polis-vətəndaş münasibətlərində operativliyin artırılması və vətəndaşyönümlü xidmətlərin təkmilləşdirilməsi məqsədilə ötən il istifadəyə verilən "E-Polis" tətbiqinə yeni funksiyalar əlavə edilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bununla bağlı Daxili ... Ətraflı »