Martın 17-i saat 15:00-da Qazax Dövlət Dram Teatrında “Teleqram” tamaşasının ictimai baxışı keçirilib. Səhnə əsərinin quruluşçu rejissoru Əməkdar artist, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru Xəzər Gəncəlinin sözlərinə görə, tamaşa bir ailənin qarşı-qarşıya gəldiyi sosial təzadlarla ziddiyyətindən ... Ətraflı »
Bu gün “Teleqram” tamaşasının ictimai baxışı keçirilib – FOTO
“50 illik ömrümün ən böyük hədiyyəsi...” – Nahid Canbaxışlıdan YUBİLEY ETİRAFI – VİDEO FOTOLAR
Allahın ona nəsib etdiyi ömür yolunda keçdiyi acılı-şirinli günləri kinolenti kimi gözü önündə canlandırır. Hələ uşaq ikən “Heç vaxt başıaşağı olma” deyən atasının ona etdiyi nəsihəti həyatı boyu unutmayan, hər zaman başını dik tutan, zəhməti ilə qürurlanan jurnalist, ömür kitabını vərəqlədikcə, ... Ətraflı »
Martın 18-i ilk Qədr gecəsidir: həmin gün...
İlk Qədr gecəsi Ramazan ayının 18-dən 19-na keçən gecə, yəni martın 18-nə təsadüf edəcək. Bu barədə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsindən məlumat verilib. Digər Qədr gecələri - Ramazan ayının 20-dən 21-nə keçən gecə (20 mart), Ramazan ayının 22-dən 23-nə keçən gecə (22 mart) və Ramazan ayının 26-dan ... Ətraflı »
Almaniya Ukraynaya yeni hərbi yardım göndərdi
Almaniya Ukraynaya zirehli texnika, artilleriya, sursat və PUA-lardan ibarət yeni hərbi yardım paketini təhvil verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Almaniya hökumətinin saytında məlumat verilib. Məlumata görə, yeni yardım paketinə 24 ədəd MRAP zirehli maşınları, 3 ədəd “Çita” zenit ... Ətraflı »
Rusiyadan muzdlularla bağlı məlumat istənildi: Onları nə gözləyir?
Bəzi ölkələr Rusiyadan Kursk vilayətində hərbi əməliyyatlarda iştirak etmiş Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin sıralarında olan muzdlular – vətəndaşları barədə məlumatların ötürülməsini xahiş edirlər. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin xüsusi tapşırıqlar üzrə səfiri ... Ətraflı »
Yazıblar ki, orada insulin satılıb. Mən insulin satanam?
Respublika Endokrinoloji Mərkəzində əməliyyat inzibati işlər üzrə direktor müavini vəzifəsində çalışmış Vəfa Kərimovadan edilən şikayət əsasında keçirilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu APA-ya açıqlamasında Respublika Endokrinoloji Mərkəzinin direktoru vəzifəsində çalışmış Nərmin ... Ətraflı »
ADY Gürcüstanla sərnişindaşımaların bərpası məsələsinə münasibət bildirdi
Bakı-Tbilisi-Bakı dəmir yolu reysinin açılması ilə bağlı hələ ki qərar yoxdur. Bu barədə ADY-nin Sərnişin daşımaları departamentinin rəisi Azər Fərəcov, reysin mayın 1-dən açılması ilə bağlı Gürcüstan tərəfinin yaydığı məlumata münasibət bildirərkən deyib. “Açılış barədə xəbər yoxdur. Qonşu tərəf ... Ətraflı »
Bakı-Sumqayıt istiqamətində yeni qatar: Say artırılır...
“Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC (ADY) sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə 1 aprel 2025-ci il tarixindən Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə qatarların qrafikini optimallaşdırır. Belə ki, Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə həftənin iş, şənbə və bazar günləri ümumilikdə 61 reys ... Ətraflı »
Jurnalistə ağır cəza verildi
“XeberGlobalTv.Az” saytının direktoru, özünü jurnalist kimi təqdim edən Orxan Əhmədov hədə-qorxu ilə pul tələb etməyə görə hakim qarşısına çıxarılıb. Orxan Əhmədov Tovuz Rayon Mərkəzi Xəstəxanasının direktorunun inzibati məsələlər üzrə müavini Cəmaləddin Abdullayevdən hədə-qorxu ilə pul tələb ... Ətraflı »
Əmisi oğlunu güllələyib bıçaqladı: Məhkəmədə insan olmadığını iddia etdi
Masallıda baş verən dəhşətli qətl hadisəsi ilə bağlı məhkəmə qərarı elan olunub. Mediaxeberleri.Az Modern.az-a istinadən xəbər verir ki, hadisə 2024-cü il mayın 20-də Masallı rayonunun Qasımlı kəndində baş verib. 30 yaşlı Aslan (tam adı açıqlanmır) uzun illər Rusiyada yaşayan əmisi oğlu Semur ... Ətraflı »