Media Xəbərləri > Çap üçün versiya > Serbiyadan qələbə, İngiltərə və Polşadan darmadağın

Serbiyadan qələbə, İngiltərə və Polşadan darmadağın

Serbiyadan qələbə, İngiltərə və Polşadan darmadağın
DÇ-2022-nin seçmə mərhələsində VII tura yekun vurulub.

Daha yeddi qarşılaşma baş tutub.

Azərbaycan millisinin yer aldığı A qrupunda Lüksemburq Serbiyanı qəbul edib. Qarşılaşma qonaqların qələbəsi ilə yekunlaşıb - 1:0.

C qrupunda İsveçrə Şimali İrlandiyanı 2:0 hesabı ilə üstələyib.

Avstriya səfərdə Farer adalarını 2:0 hesabı ilə yenibsə, F qrupunun digər matçında Danimarka Moldovanın qapısından 4 cavabsız qol keçirib.

I qrupunda Polşa San Marinonu, İngiltərə isə Andorranı 5:0 hesabı ilə darmadağın edib.

DÇ-2022, seçmə mərhələ
VII tur

A qrupu

Lüksemburq - Serbiya - 0:1
Qol: Duşan Vlahoviç, 68


C qrupu

İsveçrə - Şimali İrlandiya - 2:0
Qollar: Steven Zuber, 45+3. Kristian Fassnacht, 90+1

F qrupu

Farer adaları - Avstriya - 0:2
Qollar: Konrad Laymer, 26. Marsel Sabitser, 48

Moldova - Danimarka - 0:4
Qollar: Skov Olsen, 23. Simon Kyaer, 34 (p), Kristian Nerqor, 39. Yoakim Mehle, 44

I qrupu

Macarıstan - Albaniya - 0:1
Qol: Armando Broya, 80

Polşa - San Marino - 5:0
Qollar: Karol Sviderski, 10, Kristian Brolli, 20 (avtoqol). Tomaş Kedziora, 50. Adam Buksa. Kşiştof Pyontek, 90+1


Andorra - İngiltərə - 0:5
Qollar: Ben Çiluell, 17. Bukayo Saka, 40. Temmi Abraham, 59. Ceyms Uord-Prouz, 79. Cek Qriliş, 86

23:35

DÇ-2022-nin seçmə mərhələsində VII turun oyunları davam edir.

İkinci oyun günündə ilk olaraq yeddi qarşılaşma gerçəkləşib.

Azərbaycan millisi Bakıda İrlandiya yığmasına 0:3 hesabı ilə uduzub.

B qrupunda İsveç Kosovonu üç, Yunanıstan isə Gürcüstanı iki cavabsız qolla üstələyib.

Litva Bolqarıstanı 3:1 hesabı ilə məğlub edərək C qrupunda ilk qələbəsini qazanıb.

D qrupunda Bosniya və Herseqovina səfərdə Qazaxıstana 2:0, Ukrayna isə Finlandiyaya 2:1 hesabı ilə qalib gəlib.

Şotlandiya F qrupunda İsraildən güclü olub - 3:2.

DÇ-2022, seçmə mərhələ
VII tur
9 oktyabr

A qrupu

Azərbaycan - İrlandiya - 0:3
Qollar: Kallum Robinson, 7. 39. Çidozi Oqbene, 90

22:45. Lüksemburq - Serbiya

B qrupu

İsveç - Kosovo - 3:0
Qollar: Emil Forsberq, 29 (p). Aleksander İsak, 62. Robin Quaison, 79


Gürcüstan - Yunanıstan - 0:2
Qollar: Tasos Bakasetas, 90. Dmitris Pelkas, 90+5.


C qrupu

Litva - Bolqarıstan - 3:1
Qollar: Yustas Lasitskas, 18. Fedor Tsernıx, 82.84 - Kiril Despodov, 64

22:45. İsveçrə - Şimali İrlandiya

D qrupu

Qazaxıstan - Bosniya və Herseqovina - 0:2
Qollar: Smail Prevlyak, 25; 66

Finlandiya - Ukrayna - 1:2
Qollar: Teemu Pukki, 29 - Andrey Yarmelonko, 4. Roman Yaremçuk, 34


F qrupu

Şotlandiya - İsrail - 3:2
Qollar: Con Makqinn, 30. Lyndon Dykes, 57 - Eren Zahavi, 5. Manus Dabbur, 32


22:45. Farer adaları - Avstriya

22:45. Moldova - Danimarka

I qrupu

22:45. Macarıstan - Albaniya

22:45. Polşa - San Marino

22:45. Andorra - İngiltərə
Geri qayıt
http://mediaxeberleri.az/index.php?newsid=64393

© 2014 www.mediaxeberleri.com