Xəbər verdiyimiz kimi, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyevin müvafiq əmri ilə Zaur Kamal oğlu İbrahimov tutduğu vəzifəsindən azad edilib. Mediaxeberleri.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, Zaur Kamal oğlu İbrahimova Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyində sədr müavini təyin ... Ətraflı »
Sabahın hava proqnozu açıqlandı
Sabah, fevralın 19-da gözlənilən hava proqnozu açıqlanıb. Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Gecə və səhər bəzi yerlərdə duman. Cənub-qərb ... Ətraflı »
Avtomobilini texniki baxışdan keçirmək istəyənlərin nəzərinə!
Nəqliyyat vasitəsinin texniki sazlığının yol hərəkəti təhlükəsizliyinə bilavasitə təsirini nəzərə alaraq, Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BDYPİ) fiziki və hüquqi şəxsləri istifadələrində olan nəqliyyat vasitələrini vaxtında texniki baxışa təqdim etməyə, xidmətdə məmnunluğun təmin edilməsi məqsədilə ... Ətraflı »
Bakının məşhur restoranlarında fantastik iftar qiymətləri
Xəbər verdiyimiz kimi, sabah Azərbaycanda Ramazan ayı başlayır. Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Şamaxı Astrofizika Rəsədxanasına ünvanladığı sorğusuna əsasən, bu il Ramazan ayının 1-i miladi təqvimlə fevral ayının 19-na təsadüf edəcək. Ramazan ayının gəlişi ilə əlaqədar olaraq artıq Bakı şəhərində ... Ətraflı »
Magistratura imtahanında ən yüksək bal toplayanlar məlum oldu
Dövlət İmtahan Mərkəzinin 2026/2027-ci tədris ili üzrə magistratura pilləsinə qəbul imtahanının nəticələri açıqlanıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, fevralın 15-də keçirilmiş imtahanın nəticələrinə əsasən, ölkə üzrə ən yüksək nəticəni Elvina Əliyeva və Zahid Abdullayev göstəriblər. Onların hər ... Ətraflı »
Nəsimi rayonunda özbaşınalıq – FHN də müraciət edib, icra hakimiyyəti tədbir görmür (FOTO)
Nəsimi rayonu, Azadlıq prosepekti 33 ünvanında yaşayış binasının girişində qanunsuz obyekt tikilib. Uzun müddətdir ki, sakinlər binaya çətinliklə daxil olurlar, yerli icra hakimiyyətinə ünvanlanan şikayətlər isə cavabsız qalıb. "AzPolitika" sakinlərin müraciətini bir neçə gün əvvəl dərc ... Ətraflı »
Azərbaycanda 11 gün ardıcıl İŞ OLMAYACAQ
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) təqviminə əsasən, Azərbaycanda 2026-cı il Ramazan ayının birinci günü fevralın 19-na təsadüf edəcək. Nazirlər Kabinetinin qərarına əsasən, bu il Ramazan bayramı martın 20-21-nə (cümə və şənbə) düşəcək. Həmin tarixlər eyni zamanda Novruz bayramı günləri hesab ... Ətraflı »
"Azəriqaz"ın idarə rəisi işdən çıxarıldı - Araşdırma başladı
"Azəriqaz" İstehsalat Birliyinin Ağsu Regional Qazi İstismar İdarəsinin rəisi Namiq Məmmədov və həmin qurumun baş mühəndisi Elşən Rəhimov işdən çıxarılıb. Mediaxeberleri.Az Qaynarinfo-ya istinadla xəbər verir ki, bununla bağlı "Azəriqaz" İstehsalat Birliyinin baş direktoru Azər ... Ətraflı »