Bakıda Azərbaycan Hakimlərinin II Forumu keçirilir. Mediaxeberleri.Az-ın məlumatına görə, tədbirdə Hakimlər İttifaqının sədri Ramiz Rzayev, Ali Məhkəmə və Məhkəmə-Hüquq Şurasının sədri İnam Kərimov, Konstitusiya Məhkəməsinin sədri Fərhad Abdullayev, hakimlər, həmçinin dövlət və hökumət rəsmiləri ... Ətraflı »
Bakıda Azərbaycan Hakimlərinin II Forumu keçirilir
"Bakı Metropoliteni" qrunt sularını Yaşıllaşdırma Təsərrüfat Birliyinə satır? - RƏSMİ AÇIQLAMA
"Bakı Metropoliteni" Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) metro tunellərindən çıxarılan qrunt sularının səmərəli istifadəsi ilə bağlı layihəyə start verib. Layihəyə əsasən, tunellərdən xaric olunan qrunt suları xüsusi laboratoriyadan keçirilməklə şəhərdə yaşıllıqların suvarılması məqsədilə ... Ətraflı »
Yeni Suraxanıda tikintiyə görə ağaclar kəsilib? - VİDEO
Bakının Suraxanı rayonu, Yeni Suraxanı qəsəbəsi, Heydər Əliyev prospekti, 414 ünvanında ağaclar kəsilib, ərazi tikinti üçün hasara alınıb. Sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülərdə bu ərazilərdə ağacların kəsildiyi iddia olunur. Baku TV əməkdaşları məsələ ilə bağlı hadisə yerinə yollanıblar. ... Ətraflı »
Bu il Bakıda keçiriləcək Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasında (WUF13) qeydiyyatdan keçənlər üçün pulsuz nəqliyyat xidmətləri təşkil olunacaq. Mediaxeberleri.Az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bütün qeydiyyatdan keçmiş WUF13 iştirakçıları üçün tədbir müddəti ərzində ... Ətraflı »
Vəzifəsini itirmiş Vüqar Qurbanovla bağlı ŞOK İTTİHAM - “İçki aludəçisidir”
Vəzifəsini yenicə itirmiş TƏBİB-in keçmiş icraçı direktoru Vüqar Qurbanovun yaxın dostu kimi tanınan İmişli rayon Mərkəzi Xəstəxanasının direktoru və baş həkimi Şahin Qurbanov keçmiş rəhbəri haqqında sərt fikirlər səsləndirib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Citypost.az-ın əməkdaşı ilə telefon ... Ətraflı »
"İçindən həşəratlar çıxdı" - Çips paketlərində qurdlar olur? - VİDEO
Sosial şəbəkələrdə tez-tez rast gəlinən videolarda bəzi vətəndaşlar çips paketini açdıqdan sonra içindən qurd çıxdığını iddia edirlər. Hətta bəzi görüntülərdə məhsul mikroskop altında göstərilərək tərkibində canlı orqanizmin olduğu fikri irəli sürülür. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə ... Ətraflı »
Magistraturaya qəbulun açıq tipli tapşırıqlarının nəticələri açıqlanıb
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarına 2026-cı il fevralın 15-də keçirilmiş qəbul imtahanının qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqlar (95 tapşırıq) üzrə nəticələrini elan edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə DİM məlumat yayıb. İmtahan ... Ətraflı »
Yas mərasimlərindəki dəbdəbəyə qarşı... - Rəsmi
Fevralın 16-da Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin kollegiya iclası keçirilib. Mediaxeberleri.Az Sfera.az-a istinadən xəbər verir ki, iclasda digər məsələlərlə yanaşı, yas mərasimlərindəki israfçılıq hallarına toxunulub. Qeyd olunub ki, Dövlət Komitəsi dəbdəbəli yas mərasimlərinin ... Ətraflı »
Üç rayonda və bir şəhərdə qaz olmayacaq
Sabah İmişli, Saatlı və Sabirabad rayonlarında, eləcə də Şirvan şəhərinin müəyyən hissələrində mavi yanacağın verilişində məhdudiyyətlər olacaq. Bu haqda məlumatı "Azəriqaz" İstehsalat Birliyi məlumat yayıb. SOCAR-ın "Qaz İxrac" İdarəsi tərəfindən "Azadkənd-İmişli" ... Ətraflı »
AzTV 70 yaşında: İlk efirlə başlayan əfsanəvi səyahət
Bu gün Azərbaycan Televiziyasının (AzTV) fəaliyyətə başlamasından 70 il ötür. Medıaxeberleri.Az xatırladır ki, Bakı Televiziya Mərkəzi üçün binanın inşasına 1954-cü ildə başlanılıb. Tikintidən ötrü yer Bakının ən hündür məkanlarından birində - Mehdi Hüseyn, 1 adlanacaq ünvanda seçilib. ... Ətraflı »