İqtisadiyyat Nazirliyinin işçilərinin say həddi artırılıb. Mediaxeberleri.Az-ın məlumatına görə, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb. İqtisadiyyat Nazirliyinin işçilərinin say həddi cəmi 5332-dən (Azərbaycan Respublikasının xarici ölkələrdə ticarət nümayəndələrinin aparatları ... Ətraflı »
Dövlət başçısı fərman imzaladı
Bu şəxslərin aylıq vəzifə maaşları artırıldı: ŞAD XƏBƏR
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Naxçıvan bölməsinin Aparatının işçilərinin aylıq vəzifə maaşları artırılıb. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, Nazirlər Kabineti bu barədə qərar verib. Bu Qərar 2025-ci il yanvarın 1-dən tətbiq edilir. Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Naxçıvan ... Ətraflı »
Daha bir qurumun əməkdaşlarının maaşları ilə bağlı VACİB XƏBƏR
“Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin hərbi qulluqçularının aylıq vəzifə (tarif) maaşlarının məbləğləri” yeni redaksiyada təsdiqlənib. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, Nazirlər Kabineti bu barədə qərar verib. Eyni zamanda “Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin dövlət ... Ətraflı »
Putin əmr verdi, Rusiya öz PUA-larını vurdu
Rusiya Prezidenti Vladimir Putindən Ukraynanın enerji infrastrukturuna zərbələri müvəqqəti dayandırmaq əmri alınan zaman havada yeddi rus pilotsuz təyyarəsi var idi. Həmin PUA-lar Rusiya HMM sistemləri tərəfindən vurulub. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Müdafiə Nazirliyi məlumat ... Ətraflı »
Nazir idarə rəisini işdən çıxardı - YENİ TƏYİNAT
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin Çevik Xilasetmə İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib. Fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərovun müvafiq əmri ilə polkovnik Bəxtiyar Kamil oğlu Qurbanov idarənin rəisi vəzifəsindən azad olunub. Nazirin ... Ətraflı »
Azərbaycana qar yağır
Martın 19-u saat 14:00-a olan faktiki hava açıqlanıb. Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən məlumata görə, ölkə ərazisinin bəzi yerlərində yağıntılı və küləkli hava şəraiti müşahidə olunur. Hazırda bəzi ərazilərdə şimal-qərb küləyi əsir, küləyin sürəti Bakıda və Abşeron yarımadasında 30 ... Ətraflı »
Qazaxda Novruz bayramı münasibətilə “Bahar, istəklimsən başdan, binadan!” adlı ümumrayon tədbiri keçirilib - FOTOLAR
Bu gün qürurla deyə bilərik ki, min illərdir xalqımız yazın gəlişini bayram edir, əsrlərin sınağından çıxmış adət-ənənələri qoruyub yaşadır. XXI əsrdə yaşasaq da, milli adət-ənənələrimizi bu gün də sevə-sevə yaşatmaqla keçmişimizə hörmət, gələcəyimizə ümidlə baxırıq. Türk xalqlarının ənənələrindən ... Ətraflı »
Bakıda 6 uşaq tonqala düşüb
Respublika Təcili və Təxirəsalınmaz Tibbi Yardım Mərkəzinə dünən 19:30 radələrindən etibarən Xətai, Binəqədi, Suraxanı, Sabunçu və Qaradağ rayonlarının ərazisindən tonqalda xəsarət alma ilə bağlı 6 müraciət daxil olub. Bu barədə TƏBİB-dən bildirilib. Qeyd edilib ki, çağırış ünvanlarına dərhal ... Ətraflı »
Həccə getmək istəyənlərə ÇAĞIRIŞ
“Vətəndaşlar bayram günlərində sənəd təqdim etmək üçün gələ bilərlər. Vaxt darlığını nəzərə alaraq, Həccə getmək niyyətində olan vətəndaşlardan xahiş edirik ki, sənədlərini təqdim etsinlər”. Bunu Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Xarici Əlaqələr şöbəsinin müdiri, Həcc elektron sistemin rəhbəri Vüsal ... Ətraflı »