Qazaxda “Ümummilli Lider Heydər Əliyev müstəqil, suveren, demokratik, hüquqi dövlətin Azərbaycan modelinin müəllifidir” adlı elmi-praktiki konfrans keçirilib
• 20:20 | 08 may 2025
Mayın 8-də Qazax Rayon İcra Hakimiyyəti, Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) Qazax Rayon Təşkilatı və Qazax Rayon Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümünə həsr olunmuş “Ümummilli Lider Heydər Əliyev müstəqil, suveren, ... Ətraflı »
Xalq artisti Prezidentin fərdi təqaüdünə layiq görüldü: "Ən xoşbəxt günlərimdən biridir"
• 17:33 | 08 may 2025
Prezident İlham Əliyevin sərəncamı ilə Xalq artisti Sabir Novruz oğlu Məmmədov mədəniyyətin inkişafında xidmətlərinə görə Prezidentin fərdi təqaüdünə layiq görülüb. Oxu.Az təəssüratını öyrənmək üçün Sabir Məmmədovla əlaqə saxlayıb. "Xəbəri eşidəndə çox sevindim. Göstərilən diqqətə görə ölkə ... Ətraflı »
• 10:30 | 08 may 2025
Müasir Azərbaycan tarixindən söhbət düşəndə ilk öncə gözümüzün önündə bütün həyatını xalqının xoşbəxtliyinə həsr edən Heydər Əliyev canlanır. Özünün dediyi kimi azərbaycanlı olması ilə daim qürur duyan bu böyük şəxsiyyətin həyatının 40 ildən artıq bir dövrü ölkəmizin tərəqqisi naminə apardığı ... Ətraflı »