Rəhbər kimi fəaliyyətə başladığı ilk gündən təhsil sahəsinə xüsusi diqqət ayıran, bu sahədə çalışan insanlara qayğı göstərən, müəllim əməyini hər zaman yüksək qiymətləndirən Qazax Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rəcəb Babaşov illər öncə əsası qoyulan ənənəni bu gün də davam etdirir. Öz ənənəsinə ... Ətraflı »
Qazaxda uzun illər təhsil sahəsində çalışmış təqaüddə olan müəllim Məhəmməd Vəkilovun 75 illik yubileyi qeyd olunub
İrana bağlı qüvvələr məhv edilir: 3 kənd geri alındı
Suriya ordusu hücum edərək, 3 kəndi Bəşər Əsəd qüvvələrindən geri alıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə yerli media məlumat yayıb. Suriya İnsan Haqlarını Müşahidə Qrupunun iddiasına görə, son toqquşmalarda Suriya qüvvələrinin 37 əsgəri həlak olub. Həmçinin “Əsədə sadiq qüvvələr” adı ... Ətraflı »
Azərbaycanda diplomu tanınmayan 40 universitetin - Siyahısı
Azərbaycanda diplomu tanınmayan universitetlərin siyahısı yayımlanıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi (TKTA) məlumat yayıb. Bildirilib ki, agentliyə edilən müraciətlərin təhlili nəticəsində yerli akkreditasiyası olmadığı üçün 40 ali təhsil ... Ətraflı »
Bakıda tanınmış hüquq müdafiəçisi itkin düşdü
Azərbaycan Respublikası Əsgər Anaları Komitəsinin sədr müavini, 1990-2000-ci illərin tanınmış azərbaycanlı hüquq müdafiəçisi, Taisiya Qordeyevanın itkin düşməsi ilə əlaqədar axtarış elan edilib. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətindən məlumat verilib. İtkin düşmə kimi axtarışa elan ... Ətraflı »
Prezident İlham Əliyev 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü ilə bağlı paylaşım etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü ilə bağlı paylaşım edib. Mediaxeberleri.Az paylaşımı təqdim edir: ... Ətraflı »
Türkiyədən Azərbaycana bu məhsulun ixracı kəskin azaldı
Türkiyə 2025-cü ilin fevral ayında Azərbaycana polad ixracını 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 9,3 faiz azaldıb, bu isə 7 milyon 99 min 27 dollar təşkil edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə “TurkicWorld”ə Türkiyə Ticarət Nazirliyindən məlumat verilib. 2025-ci ilin yanvar – ... Ətraflı »
Məktəb direktoru vəzifəsindən azad edildi
Gəncə şəhər İsmət Qayıbov adına 1 nömrəli Tam Orta Məktəbin direktoru Gülbəniz Bayramova tutduğu vəzifədən azad edilib. G.Bayramova bir il öncə sözügedən məktəbə direktor təyin edilmişdi. Qeyd edək ki, ona bir müddət əvvəl Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən şiddətli töhmət və ... Ətraflı »
Azərbaycan bu ölkəyə yardım göndərdi
Azərbaycan və Keniya arasında dinamik inkişaf edən münasibətlərin tərkib hissəsi olaraq Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycanın Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyi (AİDA) tərəfindən Keniyanın Vihiqa əyalətində yerləşən Müqəddəs Ursula adına Çamakanqa xüsusi ... Ətraflı »
Dərhal danışıqlara başlayın, yoxsa çox gec olacaq - Tramp
Rusiya və Ukrayna dərhal danışıqlar masasına əyləşməlidir, əks halda çox gec olacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu ABŞ Prezidenti Donald Tramp sosial şəbəkə hesabında yazıb. “Rusiya və Ukraynaya müraciət edirəm: çox gec olmadan dərhal danışıqlar masasına oturun”, - Tramp qeyd edib. ... Ətraflı »
Qazaxda 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü respublikamızın hər yerində olduğu kimi, Qazax rayonunda da qeyd olunub. Martın 7-də əlamətdar gün münasibətilə Qazax Rayon İcra Hakimiyyətində tədbir keçirilib. İcra Hakimiyyətinin akt zalında keçirilən tədbirdə icra başçısı Rəcəb Babaşov, icra aparatının məsul ... Ətraflı »