“Hava gəmilərinin beynəlxalq uçuş əməliyyatlarının, məşq uçuşlarının və xüsusi xarakterli aviasiya fəaliyyəti ilə bağlı uçuşların həyata keçirilməsi Qaydaları” təsdiqlənib. Mediaxeberleri.Az-ın məlumatına görə, Nazirlər Kabineti bu barədə qərar verib. Qaydaya əsasən, hava gəmisi ilə insanların ... Ətraflı »
Hərbçimiz avtoqəzada həlak oldu
Aprelin 14-də səhər saatlarında məzuniyyətdə olarkən Azərbaycan Ordusunun qadın hərbi qulluqçusu Şahverdiyeva İlahə Rəsul qızı idarə etdiyi şəxsi avtomobilində hərəkət zamanı baş vermiş avtoqəzada vəfat edib. Bu barədə Müdafiə Nazirliyindən bildirilib. Qeyd olunub ki, faktla bağlı araşdırma ... Ətraflı »
• 19:15 | 14 aprel 2025
Aprelin 14-də Konstitusiya Məhkəməsində hakim Rafael Qvaladzenin səlahiyyət müddətinin başa çatması və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin təqdimatına əsasən Milli Məclisin qərarı ilə məhkəmənin yeni təyin edilmiş hakimi Xanlar Vəliyevin kollektivə təqdim olunması ilə bağlı tədbir keçirilib. Bu ... Ətraflı »
• 16:37 | 14 aprel 2025
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti (ƏMDX) mayın 14-də növbəti dəfə torpaq hərracı keçirəcək. Hərraclar ƏMDX-nın Sumqayıt, Neftçala, Saatlı, Sabirabad, Tovuz, Xaçmaz, Şabran, Füzuli, Cəlilabad, Masallı, Şamazı və Zaqatalada yerləşən ərazi şöbələrində olacaq. Hərraclara ... Ətraflı »