Torpaq almaq istəyənlərin nəzərinə
• Tarix: 14-04-2025, 16:37
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti (ƏMDX) mayın 14-də növbəti dəfə torpaq hərracı keçirəcək.
Hərraclar ƏMDX-nın Sumqayıt, Neftçala, Saatlı, Sabirabad, Tovuz, Xaçmaz, Şabran, Füzuli, Cəlilabad, Masallı, Şamazı və Zaqatalada yerləşən ərazi şöbələrində olacaq. Hərraclara müxtəlif bələdiyyə orqanlarına məxsus 21 torpaq sahəsi çıxarılacaq.
Hərraclar barədə ətraflı məlumatı əldə etmək mümkündür.
14 may 2025-ci il tarixində saat 15.00-da torpaq müsabiqələrinin və hərraclarının keçirilməsi haqqında məlumat
Torpaq müsabiqə və hərracları 14 may 2025-ci il saat 15:00-da keçiriləcəkdir.
(Ərizələr 14 aprel - 12 may 2025-ci il tarixlərində qəbul edilir)
Sıra № siTorpağı müsabiqə və ya hərraclara çıxaran hüquqi şəxs (yerli icra hakimiyyəti, bələdiyyə)Müsabiqə və ya hərracMüsabiqə və ya hərracın keçirildiyi yer və əlaqə telefonuMüsabiqə və ya hərraca çıxarılan torpaq sahəsi və satıcı ilə bağlanacaq müqavilənin layihəsi ilə tanış olma tarixi, vaxtı və ünvanıSahəsi (kv.m və ya ha.), satılır və ya icarəyə verilir (icarə ili)Satışda-normativ qiymət, icarədə icarə haqqının aşağı həddi (manatla)Hərracda ilkin qiymət, hərrac addımı və ya müsabiqədə qiymət, icarədə bir illik icarə haqqı (manatla)Hansı məqsəd üçün satılır və ya icarəyə verilirKateqoriya, uqodiya (təsərrüfat yeri) növü, keyfiyyət qrupu, şəhərlərdə və rayon mərkəzlərində zonaTorpaq üzərində hüququ təsdiq edən sənədin nömrəsi
1Sumqayıt şəhəri Sumqayıt BələdiyyəsiMüsabiqəƏMDX-nin Sumqayıt ərazi şöbəsi, Sumqayıt şəhəri, 18-ci məhəllə, bina 4/12 Tel: (018) 654 47 97 13 may 2025-ci il tarixinədək Sumqayıt ərazi şöbəsi1958 kv.m Satılır4229.0069509.00SahibkarlıqSənaye,nəqliyyat,rabitə,müdafiə və digər təyinatlı torpaqlar IV zona309012003512
2Neftçala rayonu Qaraqaşlı Bələdiyyəsi (Çəngən kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi5.12 ha İcarə (15 il) 6.00512.00Kənd təsərrüfatı (heyvandarlıq)Ehtiyat fondu torpaqları IV qrup bonitet balı 25 örüş807012001316
3Saatlı rayonu Qara Nuru Bələdiyyəsi (Şirinbəyli kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi5.3 ha İcarə (20 il) 47.701060.00Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalıEhtiyat fondu torpaqları III qrup bonitet balı 50 əkin908012000674
4Saatlı rayonu Qara Nuru Bələdiyyəsi (Şirinbəyli kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi3.9 ha İcarə (20 il) 43.00780.00Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalıEhtiyat fondu torpaqları II qrup bonitet balı 72 əkin908012000705
5Saatlı rayonu Varxan Bələdiyyəsi (Əlisoltanlı kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi2.69 ha İcarə (20 il) 29.70404.00Kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalıKənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar II qrup bonitet balı 64 əkin908012000844
6Sabirabad rayonu Şəhriyar Bələdiyyəsi (Şəhriyar kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi14.3 ha İcarə (15 il) 16.901430.00Kənd təsərrüfatı (heyvandarlıq)Kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar IV qrup bonitet balı 26 örüş909012001898
7Sabirabad rayonu Şəhriyar Bələdiyyəsi (Şəhriyar kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Şirvan ərazi şöbəsi Şirvan şəhəri, İstiqlaliyyət prospekti 14 Tel: (021) 215 27 9813 may 2025-ci il tarixinədək Şirvan ərazi şöbəsi2.44 ha İcarə (15 il) 2.90244.00Kənd təsərrüfatı (heyvandarlıq)Kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar IV qrup bonitet balı 26 örüş909012001899
8Tovuz rayonu Bayramlı Bələdiyyəsi (Azaflı kəndi)MüsabiqəƏMDX-nin Qazax ərazi şöbəsi, Tovuz şəhəri, Şəhriyar küçəsi 3, Tel:(022) 315 43 19 13 may 2025-ci il tarixinədək Qazax ərazi şöbəsi 5 ha İcarə (15 il)3.60200.00Kənd təsərrüfatı (heyvandarlıq)Kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar Örüş 503012002394
9Xaçmaz rayonu Xaçmaz BələdiyyəsiHərracƏMDX-nin Xaçmaz ərazi şöbəsi, Xaçmaz rayonu, Orxan Çobanov küçəsi,11 Tel: (023) 325 39 7213 may 2025-ci il tarixinədək Xaçmaz ərazi şöbəsi380 kv.m Satılır152.002508.00 251.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları III zona302012005406
10Şabran rayonu Pirəbədil Bələdiyyəsi (Pirəbədil kəndi)HərracƏMDX-nin Xaçmaz ərazi şöbəsi, Xaçmaz rayonu, Orxan Çobanov küçəsi,11 Tel: (023) 325 39 7213 may 2025-ci il tarixinədək Xaçmaz ərazi şöbəsi380 kv.m Satılır53.151710.00 171.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları I qrup bonitet balı 100 Əkin304012002402
11Şabran rayonu Pirəbədil Bələdiyyəsi (Sumaqoba kəndi)HərracƏMDX-nin Xaçmaz ərazi şöbəsi, Xaçmaz rayonu, Orxan Çobanov küçəsi,11 Tel: (023) 325 39 7213 may 2025-ci il tarixinədək Xaçmaz ərazi şöbəsi530 kv.m Satılır74.141770.20 177.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları I qrup bonitet balı 100 Əkin304012002404
12Şabran rayonu Pirəbədil Bələdiyyəsi (Zeyvə kəndi)HərracƏMDX-nin Xaçmaz ərazi şöbəsi, Xaçmaz rayonu, Orxan Çobanov küçəsi,11 Tel: (023) 325 39 7213 may 2025-ci il tarixinədək Xaçmaz ərazi şöbəsi1200 kv.m Satılır167.865004.00 500.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları I qrup bonitet balı 100 Əkin304012002403
13Füzuli rayonu Əhmədbəyli Bələdiyyəsi (Qarabağ kəndi)HərracƏMDX-nin Beyləqan ərazi şöbəsi, Beyləqan rayonu S.İmrəliyev küçəsi 95 Tel:(021) 225 16 2413 may 2025-ci il tarixinədək Beyləqan ərazi şöbəsi2 ha İcarə (15 il)1.34400.00 40.00Kənd təsərrüfatı (Heyvandarlıq)Kənd təsərrüfatı təyinatlı torpaqlar III qrup Bonitet balı 56 Örüş606012000524
14Cəlilabad rayonu Göytəpə Bələdiyyəsi (Göytəpə şəhəri)MüsabiqəƏMDX-nin Cəlilabad şöbəsi, Cəlilabad şəhəri, H.Əliyev prospekti Tel:(151) 5 50 0313 may 2025-ci il tarixinədək Cəlilabad ərazi şöbəsi559 kv.m Satılır59.1516770.00SahibkarlıqYaşayış məntəqələrinin torpaqları806012001759
15Masallı rayonu Ərkivan Bələdiyyəsi (Ərkivan qəsəbəsi)MüsabiqəƏMDX-nin Cəlilabad şöbəsi, Cəlilabad şəhəri, H.Əliyev prospekti Tel:(151) 5 50 0313 may 2025-ci il tarixinədək Cəlilabad ərazi şöbəsi900 kv.m Satılır196.633150.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları805012002133
16Masallı rayonu Ərkivan Bələdiyyəsi (Ərkivan qəsəbəsi)MüsabiqəƏMDX-nin Cəlilabad şöbəsi, Cəlilabad şəhəri, H.Əliyev prospekti Tel:(151) 5 50 0313 may 2025-ci il tarixinədək Cəlilabad ərazi şöbəsi900 kv.m Satılır196.633150.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları805012002233
17Masallı rayonu Ərkivan Bələdiyyəsi (Ərkivan qəsəbəsi)MüsabiqəƏMDX-nin Cəlilabad şöbəsi, Cəlilabad şəhəri, H.Əliyev prospekti Tel:(151) 5 50 0313 may 2025-ci il tarixinədək Cəlilabad ərazi şöbəsi900 kv.m Satılır196.633150.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları805012002215
18Masallı rayonu Ərkivan Bələdiyyəsi (Ərkivan qəsəbəsi)MüsabiqəƏMDX-nin Cəlilabad şöbəsi, Cəlilabad şəhəri, H.Əliyev prospekti Tel:(151) 5 50 0313 may 2025-ci il tarixinədək Cəlilabad ərazi şöbəsi900 kv.m Satılır196.633150.00Fərdi yaşayış eviYaşayış məntəqələrinin torpaqları805012002216