Mingəçevir şəhər Rəşad Mirabov adına 7 nömrəli tam orta məktəbdə nələr baş verir? Məktəbdə baş verənlərə rəsmilər niyə reaksiya vermirlər? İndiki direktor keçmiş direktorun əməllərini niyə ört-basdır etmək istəyir? Redaksiyamıza daxil olan şikayəti oxuduqca Azərbaycan təhsilinin mövcud durumuna ... Ətraflı »
Məktəbi talayan keçmiş direktor, onun “pul yığanı” tərəfindən pisxoloji təzyiqə (mobinqə) məruz qalan müəllim – Mingəçevirdən ŞİKAYƏT
Bağçalarda sağlamlığın mühafizəsinə dair tələblər təsdiqlənib
Dövlət və qeyri-dövlət uşaq müəssisələrində sağlamlığın mühafizəsinə dair tələblər müəyyənləşib. Mediaxeberleri.Az-ın xəbərinə görə, bu, Nazirlər Kabinetinin təsdiqlədiyi “Dövlət və qeyri-dövlət uşaq müəssisələrində göstərilən xidmətlərin keyfiyyətinə dair tələblər”də əksini tapıb. Müəssisələrdə ... Ətraflı »
"Mircəlal həkim dedi ki, onlar bizi biabır ediblər" - Xəstələrin pulunun mənimsənilməsi işi
Talassemiyalı uşaqlar, digər xəstələr üçün toplanmış vəsaiti dələduzluq yolu ilə ələ keçirməkdə təqsirləndirilən Nuridə Seyidova, Aynur Bayramova və Aysel Məmmədovanın cinayət işi üzrə məhkəmənin növbəti prosesi keçirilib. Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Azad Məcidovun sədrliyi ilə ... Ətraflı »
Bakı-Ağstafa-Bakı marşrutu üzrə əlavə qatar reysləri...
Azərbaycan Dəmir Yolları QSC (ADY) Bakı-Ağstafa-Bakı marşrutuna artan sərnişin tələbatını təmin etmək məqsədilə bu xətt üzrə martın 18-də əlavə qatar reysləri təyin edir. Mediaxeberleri.Az bu barədə səhmdar cəmiyyətinə istinadən xəbər verir. Məlumata görə, Bakı-Ağstafa-Bakı qatarları ilə ənənəvi ... Ətraflı »
Rusiya atəşkəsə razı olmayacaq - Mixaylovdan sensasion baxış
Rusiyalı politoloq, millətlərarası münaqişələr üzrə mütəxəssis və təhlükəsizlik məsələləri eksperti Yevgeni Mixaylovun Axar.az -a müsahibəsi: – Ciddədə 11 martda baş tutan görüşdə Ukrayna ABŞ-ın 30 günlük dərhal atəşkəs təklifini qəbul edib. Top indi Rusiyanın meydanındadır. Kiyevin atəşkəslə ... Ətraflı »
İstirahət günlərinin sayı ARTIRILDI - Daha bir gün əlavə olundu
Bu il Novruz və Ramazan bayramları ilə əlaqədar mart ayında ölkədə ardıcıl 12 qeyri-iş günü olacaq. Nazirlər Kabinetinin 11 dekabr 2024-cü il tarixli qərarına əsasən, 2025-ci il martın 20, 21, 22, 23, 24-ü Novruz bayramıdır. 22 və 23 mart tarixləri şənbə və bazar gününə təsadüf etdiyindən Əmək ... Ətraflı »
Vətəndaşın 22 min manatını ələ keçirənlər saxlanıldı
Bakının Xəzər rayonunda dələduzluq etməkdə şübhəli bilinən şəxslər saxlanılıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi məlumat yayıb. Bildirilib ki, Xəzər Rayon Polis İdarəsi əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə zərərçəkənin 22 min 300 manatını aldadaraq ələ ... Ətraflı »
Bakıya yenə QAR YAĞACAQ? - Martın 14-15-də…
Mart ayı baharın başlanğıcı hesab olunsa da, bəzən bu ayda havanın şaxtalı və qarlı olması müşahidə edilir. Xüsusilə, son illərdə iqlim dəyişiklikləri səbəbindən mart ayında qar yağması qeydə alınır. Bəs bu il Bakıda mart ayında qar yağacaqmı? Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli ... Ətraflı »
UKRAYNA SUDJADAN ÇIXDI – Şəhər döyüşsüz təslim edildi
Ukrayna ordu birləşmələri Kursk vilayətindəki özünün əsas dayaq nöqtəsi olan Sudja şəhərini tərk edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Rusiya və Ukrayna “teleqram” kanalları bu barədə məlumat və videolar paylaşıblar. Xəbərdə qeyd olunur ki, Ukrayna qoşunları şəhəri döyüşsüz tərk ediblər, buna ... Ətraflı »