Milli Məclisin deputatı Məlahət İbrahimqızı növbəti dəfə ərazi üzrə vətəndaş qəbulu keçirib. “Yeni Gundem” xəbər verir ki, deputat vətəndaşları fərdi qaydada qəbul edərək müraciət və təkliflərini dinləyib, problemləri ilə maraqlanıb. Deputat fevralın 27-si və martın 6-da Yeni Azərbaycan Partiyası ... Ətraflı »
Məlahət İbrahimqızı qəbul keçirdi - FOTO
Elgiz Qəhrəman cinayət məsuliyyətinə cəlb edildi
İctimai fəal Elgiz Qəhrəman “Məclis.info” işi üzrə cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib. Bu barədə özü məlumat verib. E.Qəhrəman Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsi tərəfindən aparılan istintaqla təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb edilib. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin səkkiz - 192.2.2 (qanunsuz ... Ətraflı »
Qayda dəyişir: 2030-cu ildə 2 dəfə oruc tutacağıq
Ramazan ayı hər il 10-12 gün tez başladığı üçün 2030-cu ildə iki dəfə oruc tutulacaq. Hicri təqvimi Miladi təqvimdən təxminən 10-12 gün qısa olduğu üçün Ramazan ayı hər il bir qədər tez başlayır. Bu dövr təxminən 33 ildən bir tamamlanır və Ramazan eyni tarixə qayıdır. 2030-cu il bu xüsusi ... Ətraflı »
Mehriban Əliyeva Beynəlxalq Qadınlar Günü ilə bağlı paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü ilə bağlı paylaşım edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, paylaşımda deyilir: ... Ətraflı »
Qərbi Azərbaycan İcmasının Qadınlar Şurasının “Qaçqınlıq və Qadınlar” mövzusunda Beynəlxalq Konfransı dünya mətbuatında
1 mart 2025-ci il tarixində Qərbi Azərbaycan İcması Qadınlar Şurasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə online formatda “Qaçqınlıq və Qadınlar” mövzusunda Beynəlxalq Konfrans keçirmişdir. “Yeni Gundem” xəbər verir ki, 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar günü ərəfəsində keçirilən bu konfransın məqsədi Mart ... Ətraflı »
Bakıda binalar tikiləcək - 27 milyon manatlıq layihə
Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi (MİDA) Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsində bir müddət əvvəl elan etdiyi beş ədəd çoxmənzilli yaşayış binasının tikintisi işlərinə başlayır. Mediaxeberleri.Az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, dövlət satınalmalarının vahid internet portalından əldə ediən ... Ətraflı »
İtkin düşən tanınmış hüquq müdafiəçisi tapıldı - Foto
1990-2000-ci illərdə Azərbaycan Respublikası Əsgər Anaları Komitəsinin sədr müavini olmuş, tanınmış azərbaycanlı hüquq müdafiəçisi Taisiya Qordeyeva itkin düşəndən bir neçə saat sonra tapılıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Oxu.Az-a məlumat daxil olub. Xatırladaq ki, ailə üzvləri ötən ... Ətraflı »
Qadınlarımız cəmiyyətdə mühüm rol oynayır
Azərbaycanda qadın hüquqlarının qorunması, təbliğ olunması, qadınların dövlət siyasətinin həyata keçirilməsində və qanunların qəbul edilməsində iştirakının artırılması dövlət siyasətinin ayrılmaz tərkib hissəsidir. Bu məqsədlər üçün bir çox qanunların qəbul olunması, fərman və sərəncamların ... Ətraflı »
Çərşənbə tonqalında yanan azyaşlı öldü
Bərdədə yanıq xəsarətləri alan azyaşlı xəstəxanada ölüb. Mediaxeberleri.Az APA-ya istinadən xəbər verir ki, hadisə rayonun Alaçadırlı kəndi ərazisində qeydə alınıb. Belə ki, çərşənbə tonqalına yıxılaraq yanıq xəsarətləri aldığı deyilən 2019-cu il təvəllüdlü Nicat Qurbanzadə Bakıda yerləşdirildiyi ... Ətraflı »
Bu gün 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günüdür
8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günüdür. Mediaxeberleri.Az xatırladır ki, bu gün Klara Setkinin təklifi ilə 1910-cu ildə sosialist qadınların Kopenhagendə keçirilən II Beynəlxalq Konfransında təsis olunub. Mahiyyət etibarilə qadınların ictimai-siyasi, iqtisadi bərabərlik, öz hüquqları uğrunda ... Ətraflı »