Şimali Koreya lideri Kim Jong Un Pxenyanda “xarici hərbi əməliyyatlar” zamanı həlak olmuş hərbçilərin ailələri üçün inşa edilən yeni yaşayış massivinin açılış mərasimində iştirak edib. Mediaxeberleri.Az bildirir ki, bu barədə fevralın 16-da ölkənin dövlət xəbər agentliyi “Korean Central News ... Ətraflı »
Rusiyada ölən hərbçilərin ailələrinə ev verildi – Şimali Koreya lideri yaşayış massivi tikdirdi
Ötən ay vəzifəyə təyin olunmuşdu, indi azad edildi
Siyəzən Rayon İcra Hakimiyyətinin (RİH) başçısı Novruz Novruzov köməkçisini vəzifədən azad edib. Mediaxeberleri.Az iqtisadiyyat.az-a istinadən xəbər verir ki, bununla bağlı icra başçısı müvafiq əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, Balabəy Balabəyov icra başçısının köməkçisi vəzifəsindən azad olunub. ... Ətraflı »
Bu gün Qaradağlı faciəsinin ildönümüdür. Faciədən 34 il ötür. Xocavənd rayonunun Qaradağlı kəndi erməni işğalçılarına qarşı 4 il qəhrəmanlıqla mübarizə aparıb. Kənd 1992-ci il fevralın 17-də işğal edilərək yandırılıb, erməni işğalçıları dinc əhaliyə qarşı soyqırımı həyata keçirib. 34 il əvvəl ... Ətraflı »
Məlum olduğu kimi, yanvarın 1-dən Azərbaycanda sadələşdirilmiş vergi limiti illik 400 min manata qaldırılıb. Lakin bunun üçün dövriyyə nağdsız ödənişlərdən ibarət olmalıdır. Bu isə qeyri-məqbul şərt olduğu üçün kiçik sahibkarların haqlı narazılığına səbəb olub. Yəni, limitin artırılması ilə bağlı ... Ətraflı »
Sazın, sözün beşiyi sayılan, Qərbin qapısı kimi tanınan Qazax torpağı həm də idmançıları ilə səs salır hər yana. Qazaxlı idmançılarımızın hər zaman beynəlxalq yarışlardan, çempionatlardan qızıl, gümüş, bürünc medallarla qayıtmaları, Azərbaycanı, doğma Qazaxımızı layiqincə təmsil etmələri bu ... Ətraflı »