Hökumət dairələrində son günlər intensiv müzakirə olunan əsas mövzulardan biri Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AAYDA) sabiq rəhbəri Saleh Məmmədov ətrafında baş verən proseslərdir. Məlumatlara görə, onun fəaliyyəti ilə bağlı genişmiqyaslı araşdırmalar aparılır və artıq cinayət ... Ətraflı »
Saleh Məmmədovun komandası yoxlanılır - Həbslər gözlənilir
Nazir Aşurovu yüksək vəzifəyə təyin etdi
Mustafa Aşurov Azərbaycan Dövlət Mahnı və Rəqs Ansamblına direktor-baş dirijor təyin olunub. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bununla bağlı mədəniyyət naziri Adil Kərimlinin müvafiq əmr imzalayıb. Qeyd edək ki, Mustafa Aşurov son təyinatadək Beynəlxalq Muğam Mərkəzinin nəzdindəki S.Rüstəmov adına ... Ətraflı »
Gəncədə evdə yanğın: zəhərlənənlər var
Gəncədə evdə yanğın baş verib. Mediaxeberleri.Az Teleqraf-a istinadən xəbər verir ki, hadisə şəhərin qəsəbələrindən birində qeydə alınıb. İlkin məlumata görə, hadisə zamanı 2004-cü il təvəllüdlü Gülər Nəbiyeva və 1989-cu il təvəllüdlü Nümət Mövsümov tüstüdən zəhərlənib. Hadisə yerinə Dövlət ... Ətraflı »
Azərbaycan daha bir ölkədən quzu əti idxalına başladı
Ötən il Azərbaycan 1,31 milyon ABŞ dolları dəyərində 324,71 ton quzu əti (təzə və yaxud soyudulmuş, dondurulmuş) idxal edib. Mediaxeberleri.Az Report-a istinadla xəbər verir ki, bu, 2024-cü ilin göstəricisindən dəyər ifadəsində 9,3%, kəmiyyət olaraq 3 dəfə çoxdur. Hesabat dövründə Azərbaycan ... Ətraflı »
"Sabah"dan qələbə, "Şamaxı" - "Turan Tovuz" matçında heç-heçə
Bu gün Misli Premyer Liqasında 20-ci tura yekun vurulub. Medıaxeberlerı.Az xəbər verir ki, sonuncu oyun gününə nəzərdə tutulan matçlar başa çatıb. Əvvəlcə “Şamaxı” “Turan Tovuz”la üz-üzə gəlib. Oyunda 0:0 hesabı qeydə alınıb. Bu komandaların ilk dövrədəki oyununda "Şamaxı" "Turan ... Ətraflı »
TƏBİB-ə RƏHBƏRLİYİ O EDƏCƏK - Anar İsrafilov kimdir? + DOSYE
Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Müşahidə Şurasının qərarı ilə Vüqar Qurbanov TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad olunub . Müşahidə Şurasının digər qərarı ilə həmin vəzifənin müvəqqəti icrası Anar İsrafilova həvalə edilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Anar İsrafilov Azərbaycan Tibb ... Ətraflı »
TƏBİB icraçı direktoru Vüqar Qurbanov vəzifəsindən çıxarılıb. Mediaxeberleri.Az -a daxil olan məlumata görə, sədrin səlahiyyətlərinin icrası qurumun müavini Anar İsrafilova həvalə olunub. Hələlik rəsmi qurumlar tərəfindən Vüqar Qurbanovun vəzifədən azad edilməsinin səbəbləri açıqlanmayıb. Məsələ ... Ətraflı »
"Hürriyyət"in baş redaktoru Vüqar Məmmədovla bağlı qərar verildi
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) "Hürriyyət" qəzeti və "Hürriyyət TV"də keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan baş redaktor Vüqar Məmmədovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin uzadılmasından verilən apellyasiya şikayətinə baxılıb. Bakı Apellyasiya Məhkəməsində ... Ətraflı »