“Qarabağ” Futbol Akademiyasının baş koordinatoru Aftandil Hacıyevin Nigeriyada bəyəndiyi 8 oyunçudan 2-si Azərbaycana gələcək. Medıaxeberlerı.Az xəbər verir ki, bu barədə Azərtac-a funksionerin özü məlumat verib. O bildirib ki, “Obasa Cup” turnirində bəyəndiyi iki nigeriyalı oyunçu yaxın zamanda ... Ətraflı »
Sabah Ramazan ayının üçüncü günüdür. Medıaxeberlerı.Az xəbər verir ki, imsak vaxtı 06:01, iftar isə 18:37-yə təyin olunub. 3-cü günün duası: “Allahummərziqni fihiz-zihnə vət-tənbih. Və baidni fihi minəs-səfahəti vət-təmvih. Vəc-əl nəsibən min küli xeyrin tunzilu fih. Vicudikə ya əcvədəl-əcvədin”. ... Ətraflı »
Misli Premyer Liqasında XXI tura "Turan Tovuz" - "Zirə" oyunu ilə start verilib. Mediaxeberleri.Az -ın məlumatına görə, "Azərsun Arena"da baş tutan oyunda qərb təmsilçisi 2:0 hesablı qələbəyə sevinib. Qolları Filip Ozobiç (11) və Xorxe Silva (19) vurublar. "Turan ... Ətraflı »
Birinci Qarabağ müharibəsində itkin düşmüş hesab edilən şəhid Qurban Göyüşov dəfn olunub. Mediaxeberleri.Az "Report"a istinadən xəbər verir ki, şəhidlə keçirilən vida mərasimindən sonra onun nəşinin qalıqları Ağdam rayonu Quzanlı qəsəbəsi Şəhidlər xiyabanında torpağa tapşırılıb. Qeyd ... Ətraflı »
Sosial şəbəkədə əxlaqsızlığı təbliğ edən bloqer məsuliyyətə cəlb edilib. Mediaxeberleri.Az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, 1995-ci il təvəllüdlü Z.Kərimovanın "Instagram" hesabında ictimai mənəviyyata zidd hərəkətlər etdiyi müəyyən olunub. Belə ki, onun ... Ətraflı »
“İcra hakimiyyətlərində aparılan ixtisarları strukturun tam ləğvi istiqamətində atılan addım kimi qiymətləndirmirəm. Daha çox görünən budur ki, məqsəd idarəetməni sadələşdirmək, mexanizmləri daha çevik etmək və büdcə xərclərini azaltmaqdır. Son illər bir sıra dövlət qurumlarında oxşar ... Ətraflı »
Azərbaycan Mərkəzi Bankının 2026-cı ildə ehtiyatlı pul siyasəti kursunu davam etdirəcəyi və manatın məzənnəsini sabit saxlayacağı gözlənilir. Bu barədə “Fitch Solutions”un Azərbaycanla bağlı yaydığı proqnozda bildirilib. Qurumun qiymətləndirməsinə görə, 2026-cı ilin sonuna inflyasiya 5,0%-ə ... Ətraflı »
Sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, mülayim cənub-qərb küləyi axşam mülayim şimal-qərb ... Ətraflı »
Azərbaycan UEFA-nın əmsallar cədvəlində mövqeyini itirərək bir pillə aşağı düşüb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, avrokubokların pley-off mərhələsinin ilk oyunlarından sonra təmsilçimiz geriləyərək 27-ci sıraya enib. Aktivində 22.937 xal olan Azərbaycanı bu siyahıda Sloveniya (23.343) ... Ətraflı »