Vüqar Qurbanovun vəzifədən azad olunması ilə Azərbaycan səhiyyəsində daha bir mübhəm mərhələ başa çatdı; milyardlarla manatlıq vəsaitin idarə olunduğu, yüz minlərlə insanın taleyinə birbaşa təsir edən bir dövr... bəlkə də başa çatmadı, ağır əməliyyatdan reanimasiyaya köçürüldü. Vüqar müəllim, ... Ətraflı »
Səhiyyə sisteminin və 260 milyonun yeyilməsi və Vüqar Qurbanovun çarəsizliyi
Ölkədə hər dörd ildən bir bələdiyyə seçkisi keçirilir. Buna baxmayaraq, seçkili orqanın səlahiyyətləri tam müəyyən olunmayıb. Səs verib seçdikləri qurumun nə işə yaradığını bilməyən xalqın gözündə bələdiyyərlər işə yaramayan qurum durumundadır. Dövlət bələdiyyələrə torpaq sahələri ayırıb, amma ... Ətraflı »
Elektrik və qaz ödənişində yeni DƏYİŞİKLİK
“Qaz və elektrik enerjisinin sərfiyyatı haqqında” Qanuna edilən dəyişikliyə görə, yanvar ayından qaz və işığa görə 1 manat məbləğində sabit tarif ödənilir. Bu ödəniş ilk dəfə yerinə yetirildiyi üçün bəzi abonentlərdə çaşqınlıq yaradıb. Xüsusilə, sərfiyyata görə ödənişi onlayn şəkildə müxtəlif ... Ətraflı »
Şahin Şıxlınskiyə 23 il həbs tələb edildi
Rusiyada dövlət ittihamçısı Uraldakı Azərbaycan diasporunun iki cinayətdə ittiham olunan keçmiş lideri Şahin Şıxlınskinin 23 il müddətinə həbsini tələb edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya KİV-i məlumat yayıb. Şıxlınski ilə yanaşı, Səfərov qardaşları və Şücaəddin Rəcəbov da ... Ətraflı »
ÇL: Oyunlara hansı kanallarda baxmaq olar?
UEFA Çempionlar Liqasında pley-off mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində keçiriləcək bəzi matçlara Azərbaycan və Türkiyə telekanalları vasitəsi ilə canlı yayımla baxmaq mümkün olacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, qarşılaşmalar aşağıda adları qeyd olunan kanallar vasitəsi ilə nümayiş ... Ətraflı »
"Bu cür inzibati məhdudiyyətlər bazarda əlavə xərc və səmərəsizlik yarada bilər" "Əvvəl 10 manata aparılan məsafə üçün 20 manat tələb oluna bilər" Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) tərəfindən tətbiqinə başlanan yeni tələb Sumqayıt–Bakı və əks istiqamət üzrə taksi ... Ətraflı »
Rusiya Milli Rabitə İnkişafı Tədqiqat İnstitutu (NIIRC) postsovet ölkələrinin Rusiyaya münasibətdə “dostluq reytinqini” açıqlayıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, qurumun apardığı sorğu və monitorinqin nəticələri Rusiya mediasına təqdim edilib. Bu tədqiqat ardıcıl beşinci ildir ki, aparılır. ... Ətraflı »
"900 MİN RÜŞVƏT TOPLAYIB TALIBOVUN GÖSTƏRİŞİ İLƏ OĞLUNA VERMİŞƏM..." - Məhkəmə
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Naxçıvan Muxtar Respublikası üzrə Baş idarəsinin Şərur rayon şöbəsinin sabiq rəisi Həsən Məmmədovun başa çatan məhkəməsində bir sıra maraqlı məqamlar üzə çıxıb. Mediaxeberleri.Az Teleqraf-a istinadən xəbər verir ki, 7 il 2 ay müddətinə ... Ətraflı »
Sabah 24 dərəcə isti olacaq
Sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Bu barədə Mediaxeberleri.Az-a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki, bəzi yerlərdə arabir duman olacaq. Şimal-qərb küləyi əsəcək. ... Ətraflı »
Rusiya bu tarixdən Teleqramı tamamilə bloklayacaq
Aprelin 1-dən etibarən Teleqram Rusiyada tamamilə bloklanacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiyanın “Baza” Teleqram kanalı mənbələrə istinadla məlumat yayıb. “Bir neçə qurumdan əldə etdiyimiz məlumata görə, “Roskomnadzor” 1 apreldən etibarən İnstaqram və Feysbuk kimi, Teleqramı da ... Ətraflı »