Fevralın 13-də ölkəmizin hərb quruculuğuna öz töhfəsini verən Azərbaycan Respublikası Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin yaradılmasının 14 ili tamam olur. Hərbi sahədə aparılan islahatların nəticəsi olaraq Respublika Prezidenti İlham Əliyevin 13 fevral 2012-ci il tarixli ... Ətraflı »
Qazaxda Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin yaradılmasının 14-cü ildönümü qeyd olunub
Türk dilində danışdığı üçün döyülən iraqlı Ermənistandan Azərbaycana qaçdı
Ermənistan ərazisindən Azərbaycan tərəfə keçməyə cəhd göstərən 2002-ci il təvəllüdlü İraq vətəndaşı Ali Emad Attallah Badravinin cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı başa çatıb. Mediaxeberleri.Az "Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, Qubadlı Rayon Məhkəməsi tərəfindən çıxarılan qərara ... Ətraflı »
Rus ordusunun son sutkadakı itkiləri açıqlanıb - SİYAHI
Ukrayna Silahlı Qüvvələri son 24 saat ərzində 800 rus hərbçisini öldürüb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı məlumat yayıb. Məlumatda son sutkada məhv edilən rus hərvi texnikalarının siyahısı da dərc edilib. Həmin siyahını təqdim edirik: - ... Ətraflı »
“Ramiz Mehdiyev işi” DTX dörd ayda nələrə nail oldu?
Dövlət Təhlükəsizlik Xidməti ötən gün (DTX) “Ramiz Mehdiyev işi” ilə bağlı məlumat yayıb. Məlumatda Ramiz Mehdiyevin baş nazirini sabiq 1-ci müavini Abbas Abbasov, AXCP sədri Əli Kərimli və s. şəxslərlə işbirliyi çərçivəsində hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə, eləcə də dövlətin konstitusiya ... Ətraflı »
İH aydınlıq gətirdi: Abidənin yanında ağacların kəsilməsi...
Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti "Göyərçin" abidəsinin yanında ağacların kəsilməsinə aydınlıq gətirib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, İcra Hakimiyyətindən şəhər ərazisində yerləşən Nəsimi adına parkda aparılan yaşıllaşdırma və abadlıq tədbirləri çərçivəsində Yaşıllaşdırma İdarəsi ... Ətraflı »
Cərimənin məcburi qaydada tutulması qaydası dəyişir
Cərimənin məcburi qaydada tutulması qaydası dəyişir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan Cəzaların İcrası Məcəlləsinə təklif edilən dəyişiklikdə əksini tapıb. Qüvvədə olan qanuna əsasən, Məhkum cəriməni müəyyən edilmiş müddətdə ... Ətraflı »
İlham Əliyev və xanımı Almaniyada səfərdədir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Münhen Təhlükəsizlik Konfransında iştirak etmək üçün birinci xanım Mehriban Əliyeva ilə birlikdə fevralın 13-də Almaniya Federativ Respublikasına səfərə gəlib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. ... Ətraflı »