t s

» » Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri açıqlandı (SİYAHI)

Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri açıqlandı (SİYAHI)

2-11-2015, 07:26 Yazar:  Əsmər Baxılıb: 718 Çap et
Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri açıqlandı (SİYAHI)Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bu Milli Məclisə gün keçirilən V çağırış seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır:

1 saylı Şərur-Sədərək Seçki Dairəsi – Vasif Talıbov (YAP) – 89,4%

2 saylı Şərur Seçki Dairəsi – İsa Həbibbəyli (YAP)- 80,5%

3 saylı Babək-Kəngərli Seçki Dairəsi – Səttar Mehbalıyev (bitərəf) – 82,9%

4 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairə - Eldar İbrahimov (YAP) – 83,6 %

5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi – Siyavuş Novruzov (YAP) – 83,9%

6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi – Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)-79,3%

7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP) – 79,6%

8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi – Azay Quliyev (bitərəf) – 62,9%

9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi – Kəmaləddin Qafarov (YAP) - 68,9%

10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi – Madər Musayev -78,1%

11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Aydın Hüseynov (YAP) – 74,4%

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin (YAP) – 75,2%

13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev (YAP) - 78,3%

14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Mehriban Əliyeva (YAP) – 96,7%

15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev (bitərəf) – 79,7%

16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi – Aytən Mustafayeva (bitərəf) – 51,5%

17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi – Elşad Həsənov (bitərəf) – 82,1%

18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabəyov (bitərəf) – 55,8%

19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov (YAP) – 51,9%

20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf) – 65,6%

21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP) – 74,8%

22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi -Asim Mollazadə(ADİSP) – 57,1%

23 saylı Nəsimi – Səbail Seçki Dairəsi Ziyad Səmədzadə (bitərəf) – 74,7%

24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi - Rövnəq Abdullayev (YAP) – 78,2%

25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi - Sədaqət Vəliyeva (YAP) – 68,2%

26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi - Fazil Mustafa (BQP) – 53,4%

27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi - Dilarə Cəbrayılova (YAP) – 62,2%

28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi - Eldar Quliyev (bitərəf) – 56,8%

29 saylı Səbail Seçki Dairəsi - Şəmsəddin Hacıyev (YAP) – 61,6%

30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Sevinc Fətəliyeva (YAP) – 71,5%

31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi Fərəc Quliyev (MDHP) – 38,6%

32 saylı Suraxanı Üçüncü - Ağacan Abıyev (YAP) – 73,6%

33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Hüseynbala Mirələmov (YAP) – 70,8%

34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi - Fuad Muradov (bitərəf) – 66,2%

36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Səməd Seyidov (YAP) – 71,1 %

37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP) – 62,4%

38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Naqif Həmzəyev (YAP) – 64,8%

39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Xanlar Fətiyev (YAP) – 58,1%

40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi- Musa Quliyev (YAP) - 47,3%

41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Mirzəcan Xəlilov (özü -YAP) – 66,2%

42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi - Tahir Mirkişili (YAP) – 68,4%

43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi -Muxtar Babayev (YAP) – 70,3%

44 saylı Sumqayıt – Xızı Seçki Dairəsi - Hacı Salayev (bitərəf) – 68,4%

45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Oqtay Əsədov (YAP) – 84,2%

46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi - Rafael Cəbrayılov (bitərəf) – 62,5%

47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Aydın Mirzəzadə (YAP) – 53,7%

48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi - İlham Məmmədov (YAP) - 68,2%

49 saylı Yevlax – Mingəçevir Seçki Dairəsi -Əli Hüseynli (YAP) – 70,9%

50 saylı Abşeron – Qobustan Seçki Dairəsi -Zeynəb Xanlarova (bitərəf) – 70,1%

51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Azər Badamov (YAP) – 62,4%

52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf) – 52,2%

53 saylı Quba – Qusar Seçki Dairəsi - Yevda Abramova (YAP) – 62,1%

55 saylı Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi - Eldəniz Səlimov (YAP) -66,5%

56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi - İlham Əliyev (YAP) - 68,8%

57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi - Müslüm Məmmədov (bitərəf) – 62,4%

58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rafael Hüseynov (VHP) – 59,9%

59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Əliağa Hüseynov (bitərəf) – 73,2%

60 saylı Salyan – Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP) – 70,4%

61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Arif Rəhimzadə (YAP) – 73,2%

62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əflatun Amaşov (bitərəf) – 64,5%

63 saylı Sabirabad Birinci Seçki Dairəsi - Elçin Quliyev (YAP) – 75,8%

64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Rüstəm Xəlilov (YAP) – 64,3%

65 saylı Saatlı - Sabirabad – Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP) – 71,4%

66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Xanhüseyn Kazımlı (ASRP) – 63,5%

67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi -Malik Həsənov (YAP) – 69,3%

68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi - Mirkazım Kazımov (YAP) – 66,1%

69 saylı Cəlilibad– Masallı – Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimlı (VHP) – 62,9%

70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi - Nəriman Əliyev (YAP) – 63,1%

71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi - Elmira Axundova (bitərəf) – 60,4%

72 saylı Yardımlı – Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf) – 59,5%

73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf) – 65%

74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi - Hadı Rəcəbli (YAP) – 69,3%

75 saylı Lənkəran – Masallı Seçki Dairəsi - Cavanşir Paşazadə (YAP) – 71,2%

76 saylı Lənkəran – Astara Seçki Dairəsi - Ziyafət Əsgərov (YAP) – 72,2%

77 saylı Astara Seçki Dairəsi - Rəşad Mahmudov (YAP) – 67,1%

78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP) – 67,1%

79 saylı İmişli Seçki Dairəsi - Əsabil Qasımov (YAP) – 62,2%

80 saylı İmişli – Beyləqan Seçki Dairəsi - Çingiz Qənizadə (bitərəf) – 62,7%

81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi - Şahin İsmayılov (YAP) – 59,6%

82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi - Tahir Rzayev (YAP) – 63,3%

83 saylı Ağcabədi – Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf) – 65,3%

84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Bahar Muradova (YAP) – 71,9%

85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Elxan Süleymanov (bitərəf) – 65,9%

86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf) – 72,4%

87 saylı Ağsu – İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (Vəhdət) – 66,3%

88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP) – 57,7%

89 saylı Göyçay – Ağdaş Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP) – 61,5%

90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi - Çingiz Əsədullayev (bitərəf) – 63,9%

91 saylı Ucar Seçki Dairəsi - Vüsal Hüseynov (YAP) – 62,2%

92 saylı Zərdab – Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf) – 51,2%

93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi - Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf) – 71,9%

94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf) – 71,8%

95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf) – 65,6%

96 saylı Goranboy – Naftalan Seçki Dairəsi - Mahir Aslanov (bıtərəf) – 68,1%

97 saylı Goranboy –Ağdam – Tərtər Seçki Dairəsi - Ağalar Vəliyev (YAP) – 68,7%

98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi - Sahibə Qafarova (YAP) – 77,6%

99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi - Sona Əliyeva (YAP) – 72,8%

100 saylı Şəmkir - Daşkəsən Seçki Dairəsi - Kamran Bayramov (YAP) – 72,2%

101 saylı Göygöl – Daşkəsən Seçki Dairəsi - Rövşən Rzayev (bitərəf) – 72,1%

102 saylı Samux – Şəmkir Seçki Dairəsi - Valeh Ələsgərov (bitərəf) – 70,5%

103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi - Sevinc Hüseynova (YAP) – 72,9%

104 saylı Gədəbəy – Tovuz Seçki Dairəsi - Rafiq Məmmədhəsənov (YAP) – 67,8%

105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf) – 62,6%

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf) – 61,2%

107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Kamran Nəbizadə (bitərəf) – 62,4%

108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi - Nizami Cəfərov (YAP) – 72,4%

109 saylı Balakən Seçki Dairəsi - Nəsib Məhəməliyev (YAP) – 69,5%

110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP) – 52,5%

111 saylı Zaqatala – Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP) – 50,

112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf)

113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi - Yaqub Mahmudov (YAP)

114 saylı Şəki kənd birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf) – 51,2%

115 saylı Şəki kənd ikinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf) - 58,4%

116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf) - 80.6%

117 saylı Oğuz – Qəbələ Seçki Dairəsi - Aqiyə Naxçıvanlı (YAP) – 70,8%

119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP) -

120 saylı Cəbrayıl –Qubadlı Seçki Dairəsi- Astan Şahverdiyev (YAP) – 62,2%


122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Flora Qasımova (bitərəf) – 49,9%

123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi - Cavid Qurbanov (YAP) – 84,9%

124 saylı Şuşa – Ağdam –Xocalı - Xocavəndi Seçki Dairəsi - Elman Məmmədov (YAP)- 58,9%

125 saylı Zəngilan –Qubadlı Seçki Dairəsi - İmamverdi İsmayılov (YAP) – 62,5%

54 saylı Şabran –Siyəzən Seçki Dairəsi, 35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi, 121 saylı Laçın Seçki Dairəsi və 118 saylı Ağdam Şəhər Seçki Dairəsində seçkinin ilkin nəticələri açıqlanmayıb.

Qeyd edək ki, Milli Məclisə seçkilərdə 125 yer uğrunda 767 deputatlığa namizəd, 22 partiya mübarizə aparıb.





www.mediaxeberleri.az
Dostlarınla paylaş: 

Oxşar xəbərlər

09:36 YAP kimlərin mandatını təhvil aldı - şok siyahı Hakim partiya namizədlərini açıqlandı, seçki başladı...; Noyabr seçkilərində iştirak edəcək şəxslər sırasında yeni adlar var; bir sıra biznesmen və tanınmış simalar iqtidarın siyahısından çıxarıldı; deputat olmaq istəyənlər rektorluq kürsüsü ilə vidalaşır... Sentyabrın 15-də Yeni Azərbaycan
18:26 İlham Əliyev KİV nümayəndələrini mükafatlandırdı - SİYAHI Dövlət başçısı müvafiq sərəncamlar imzaladı. Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələrinə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Mediaxeberleri.az AzərTAc-a istinadən xəbər verir ki, sərəncama əsasən,
08:53 Laçının işğalındakı qaranlıq məqamlar- 7 şahidin dili ilə ...”Şuşanı, Laçını qoyub qaçdılar” -deyərək 1988-ci ildən bəri o yurdlarda döyüşənləri, dinc insanları, qoca, savadsız kişiləri, qoyun otaranları günahlandırmaq çox asandı. 23 il bundan əvvəlki qarmaqarışıq ictimai-siyasi və hərbi olaylar burulğanının içindən keçən insanlar bəzi gerçəkləri
01:21 Yardımlı – məmurların ucqarda qurduğu korrupsiya xanədanı Bölgələrdə ayrı-ayrı məmurların özbaşınalığı, korrupsioner fəaliyyəti nəticəsində formalaşan problemlər barəsində dəfələrlə həyəcan təbili çalınsa da, bir çoxları bundan nəticə çıxarmaq əvəzinə öz “ənənəvi” iş metodunu daha da genişləndirir. Son illərdə dövlət büdcəsindən regionların inkişafı
23:10 İlham Əliyevin əfv sərəncamı sabah icra olunacaq+ SİYAHI Sərəncam sabah icra olunacaq. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev bu gün əfv haqqında sərəncam imzalayıb. Mediaxeberleri.az dövlət başçısının saytına istinadən həmin sərəncamı və əfv olunan şəxslərin siyahısını təqdim edir: Məhkum olunmuş bir sıra şəxslərin, onların ailə üzvlərinin, İnsan

Öz şərhini bildir:

Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Əlaqə: +994 55 629 38 32 | aladdin.media@mediaxeberleri.az
© 2014 www.mediaxeberleri.az