Maştağada DƏHŞƏT! Ana və qızı ilə eyni yataqda əlaqədə oldu - VİDEO
• Tarix: 20-02-2024, 16:46
Bakıda 1981-ci il təvəllüdlü Zaur Babayev qeyri-rəsmi münasibətdə olduğu sevgilisi Bahara işgəncə verməkdə, onun 14 yaşlı qızı Güneli (cinayət işində bəzi adlar şərti verilib – red.) zorlamaqda, daha sonra isə öldürməkdə təqsirləndirilib.
Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, hadisə bu il fevralın 2-də Sabunçu rayonunun Maştağa qəsəbəsində baş verib. Zaur qeyri-rəsmi münasibətdə olduğu 1980-ci il təvəllüdlü Bahara və onun qızı, 2009-cü il təvəllüdlü Günelə bıçaq xəsarəti yetirib. 14 yaşlı yeniyetmə ölüb.
İstintaq orqanı tərəfindən Zaurun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla adam öldürmə), 120.2.6 (başqa cinayəti gizlətmə və ya onun törədilməsini yüngülləşdirmə məqsədi ilə, habelə zorlama və ya seksual xarakterli başqa zorakı hərəkətlərlə əlaqədar adam öldürmə), 120.2.9 (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı öldürmə, habelə adam oğurluğu və ya girov götürülməsi ilə bağlı adam öldürmə), 134 (öldürməklə və ya sağlamlığa ağır zərər vurmaqla hədələmə), 145.3 (qanunsuz azadlıqdan məhrum etmə, bu məcəllənin 145.1 və ya 145.2-ci maddələrində göstərilən əməllər ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə və ya digər ağır nəticələrə səbəb olduqda) 149.2.4 (zərərçəkmiş şəxsi və ya başqa şəxsləri öldürmə və ya sağlamlığa ağır zərər vurma hədəsi ilə, habelə xüsusi amansızlıqla zorlama), 149.2.5-ci (təkrar zorlama), 149.2-1.1 (zorlama, ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin insan immunçatışmazlığı virusu ilə yoluxmasına və ya digər ağır nəticələrə səbəb olduqda) və 150.3.3-cü (on dörd yaşına çatmayan şəxs barəsində seksual xarakterli zorakılıq hərəkətləri törətmək) maddələri ilə ittiham elan edilib.
“Mən həbsdə olanda arvadım ailə qurdu”
Cinayət işi baxılması üçün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib. Cinayət işi hakim Leyla Məmmədova-Əsgərovanın sədrlik etdiyi kollegiyada araşdırılıb.
Məhkəmədə təqsirləndirilən şəxs qismində ifadə verən Zaur ittiham üzrə özünü qismən təqsirli bilib. O bildirib ki, ev tikintisi ilə məşğul olur, rəsmi iş yeri yoxdur, əvvəllər SOCAR-da sürücü işləyib:
“Uşaqlıq illərim normal keçib, 3 bacı, 3 qardaş olmuşuq. Bir bacım xəstəxanada baş həkimin müavini işləyir. Bacılarım ali təhsilli, mən və qardaşım isə orta təhsilliyik. Mən 1 dəfə ailəli olmuşam. Anlaşa bilmədiyim üçün arvadımdan boşandım. Əvvəllər 6 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilmişəm. Həbsdə olduğum müddətdə ilk arvadım ailə qurdu. Əvvəlki nikahımdan iki övladım dünyaya gəlsə də, onlarla əlaqəm yoxdur. Çünki əvvəlki həyat yoldaşım uşaqlarım məni tanımasını istəməyib”.
Daha ətraflı video-materialda: