Ağstafa şəhərində məişət, elektronika, tekstil və digər növ əşyaların satışının təşkil olunduğu “WELLHOME” mağazası ağstafalıların istifadəsinə verilib
• Tarix: 18-11-2023, 15:59
Müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı, dünya şöhrətli siyasətçi, ümummilli lider Heydər Əliyev ölkəyə rəhbərlik etdiyi dövrdə azad sahibkarlığın inkişafına daim diqqət göstərirdi. Çünki o, Azərbaycanın sosial-iqtisadi inkişafını bilavasitə sahibkarlıqda, onun tərəqqisində görürdü. Ulu öndər ölkədə geniş iqtisadi islahatların həyata keçirilməsinə, o cümlədən sahibkarlığın inkişafının sürətləndirməsinə, ölkənin sosial-iqtisadi problemlərinin həllində sahibkarlığın rolunun gücləndirilməsinə, bu istiqamətdə dövlət qayğısının artırılmasına və ən əsası mövcud potensialın reallaşdırılmasına çalışırdı.
Bu gün əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulan iqtisadi islahatlar, o cümlədən sahibkarlığın inkişafına dövlət dəstəyi, bu sahəyə olan qayğı dövlət başçısı İlham Əliyev tərəfindən də uğurla davam etdirilməkdədir. Sahibkarlıq sahəsində işlərin daha da gücləndirilməsi məqsədilə bölgələrimizdə atılan məqsədyönlü addımlar bu sahənin uğurla davam etdirilməsi deməkdir.
Respublika Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkədə sahibkarlığın inkişafı məqsədilə həyata keçirilən həmin məqsədyönlü tədbirlər respublikamızın hər yerində olduğu kimi, Ağstafa rayonunda da uğurla icra olunur. Rayonda sahibkarlığın inkişaf etdirilməsinə verilən dəstəyin, sahibkarlar üçün yaradılan şəraitin və şəffaf mühitin təmin edilməsinin nəticəsidir ki, bu sahə sürətlə inkişaf edir. Bunu rayonda yaradılan yeni-yeni sahibkarlıq obyektlərinin, dükanların, mağazaların, marketlərin, kənd təsərrüfatı məhsulları istehsal edən müəssisələrin, eləcə də digər xidmət sahələrinin istifadəyə verilməsindən aydın şəkildə görmək olar.
Bu gün rayonda daha bir sahibkarlıq obyektinin – “WELLHOME”  məişət, elektronika, tekstil və digər növ əşyaların satışı mağazasının rəsmi açılış mərasimi olub.
Mərasimdə Ağstafa RİHB aparatının məsul işçiləri, idarə, müəssisə və təşkilat rəhbərləri, "İki Qapılı” mağazalar şəbəkəsinin rəhbərliyi tərəfindən dəvət olunmuş iş adamları, qonaqlar, rayon sakinləri və KİV nümayəndələri iştrak edib.
İş adamı, mağazanın təsisçisi Elşad Vəliyev ölkəmizdə özəl sektorun inkişafı üçün yaradılan münbit şəraitə görə ağstafalı sahibkarlar adından Prezident İlham Əliyevə dərin minnətdarlığını bildirərək qeyd edib ki, sahibkarlığın inkişafı istiqamətində qurulan sağlam dövlət-özəl sektor münasibətlərinin məntiqi nəticəsidir ki, respublikamızın hər yerində olduğu kimi Ağstafa rayonunda da özəl sektorun xüsusi çəkisi əhəmiyyətli dərəcədə artmaqdadır. O, diqqətə çatdırıb ki, hər bir ev üçün tələb olunan əşyaların satışının təklif olunduğu ticarət obyektində xaricdən gətirilən məhsullarla yanaşı yerli istehsalçıların da yüksək keyfiyyətli məhsulları yer alır. İlk gündən alıcılar üçün təklif olunan sərfəli alış-veriş kampaniyalarının davamlı olacağını diqqətə çatdıran sahibkar, fəaliyyətə başlamaları ilə Ağstafada yeddi yeni iş yerinin açılmasının da əsas hədəflərindən olduğunu bildirib.
(“WELLHOME” mağazası Ağstafa şəhəri, Heydər Əliyev prospekti, 5A. ünvanında Səməd Vurğun adına istirahət parkı ilə üzbəüz yerləşir.)