Qol sallanmalarının müalicəsi
Bədənin ümumi sıxlaşdırılması
Kimlər bu müalicəni etdirə bilər
Əməliyyatsız üz gərmə həm qadın, həm kişi fərq etmədən tətbiq edilə bilər. Lakin qadın və kişi dəriləri fərqli olduğuna görə prosedurlar da fərqli icra olunur. Bəzi hallarda dərinin yaşlanması və deformasiyası yaşla əlaqəli olmur. Genetik faktorlar, xarici təsirlər, istifadə olunan məhsullar və anatomiya dərinin erkən yaşlanmasına səbəb olur. Bu səbəbdən 16 yaşdan yuxarı hər kəs bu proseduru etdirə bilər.
Prosedur ağrılıdırmı və nə qədər vaxt aparır
Prosedurdan əvvəl tətbiq olunan lokal anestezik krem sayəsində ağrı minimal səviyyədə olur. Tətbiq boyun, yanaq, göz ətrafı və alın kimi bölgələrə edilir. Prosedur təxminən 40 dəqiqə davam edir.
Prosedurdan sonra nə edilməlidir
Əməliyyatdan sonra dəridə yüngül qızartılar müşahidə oluna bilər. Bu qızartılar bir neçə saat ərzində azalır. Prosedur istiliklə aparıldığından dəridə quruluq yarana bilər. Bu səbəbdən müalicədən sonra günəşdən qoruyucu və nəmləndirici kremlərin istifadəsi tövsiyə olunur. Dərini soyucu və pilinq effektli məhsullardan bir neçə gün istifadə edilməməlidir. Ertəsi gün normal həyatınıza qayıda bilərsiniz.
Prosedur nə qədər tez-tez və neçə seans aparılır
Scarlet tətbiqi dərinin vəziyyətinə uyğun olaraq bir neçə seans şəklində həyata keçirilir. Seanslar ayda bir dəfə olmaqla 3 dəfə aparılır. Təsiri 1–1,5 il davam edir, çünki yaşlanma davam edən bir prosesdir.
Digər prosedurlarla birgə necə tətbiq olunmalıdır
Radiofrekans prosedurundan sonra botoks və dolğu kimi digər estetik müdaxilələrin aparılması üçün bir neçə həftə gözləmək tövsiyə olunur.