İngiltərə və Polşadan qələbə - Avropada DÇ-2026 həyəcanı başladı
Bu gün 2026-cı il dünya çempionatının Avropa zonası üzrə seçmə mərhələsi start götürüb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, ilk gündə G, H və K qruplarında 1-ci turun 6 matçı keçirilib. Polşa Litva ilə matçda çətin qələbə qazanıb. İngiltərə isə Albaniyanı 2 cavabsız qolla üstələyib. Qeyd edək ki, Azərbaycan millisi seçmə mərhələnin D qrupunda yer alıb. Bu qrupda oyunlar sentyabrın 5-də başlayacaq. 21 mart H qrupu Kipr - San Marino - 2:0 Qollar: İoannis Pittas, 55, Andronikos Kakoullis, 86 Rumıniya - Bosniya və Herseqovina - 0:1 Qol: Armin Gigoviç, 14 G qrupu Malta - Finlandiya - 0:1 Qol: Oliver Antman, 38 Qırmızı vərəqə: Kurt Şou, 78 (Malta) Polşa - Litva - 1:0 Qol: Robert Levandovski, 81 K qrupu Andorra - Latviya.- 0:1 Qol: Dario Sits, 58 İngiltərə - Albaniya - 2:0 Qollar:Maylz Luis-Skelli, 20, Harri Keyn, 77