Ağstafada icra başçısının növbəti səyyar görüşü rayonun sərhəd kəndi olan Tatlıda yaşayan sakinlərlə keçirilib
• Tarix: 5-11-2024, 19:48
Bu gün ölkəmizdə həyata keçirilən dövlət siyasətinin əsasını vətəndaş amili təşkil edir ki, bu, bütün sahələrdə ön plana çəkilir. Ən əsası da Prezident İlham Əliyevin vətəndaşlara göstərdiyi qayğıda, səmimi münasibətdə əksini tapır. Əminliklə deyə bilərik ki, ölkə Prezidentinin icra hakimiyyəti başçıları, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri ilə görüşləri zamanı dövlət məmurları haqqında səsləndirdiyi fikirlər, onlara daim xalqın içində olmaları, icra başçılarına bütün kəndləri gəzmələri, sakinlərlə görüşmələri, vətəndaşların qayğılarını öz dillərindən eşitmələri, problemlərini yerində öyrənmələri, düzgün təhlil aparmaları barədə verdiyi tapşırıq və tövsiyələr də bu məqsədə xidmət edir.
Ölkə Prezidentinin yerlərdə vətəndaş müraciətlərinə obyektiv şəkildə baxılması, vətəndaş məmnunluğunun təmin edilməsi ilə bağlı müvafiq Sərəncam və tapşırıqlarının icrasına Ağstafa rayonunda hər zaman operativ və həssas yanaşılır. Ən əsası da şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarının sosial qayğılarının öyrənilməsi və həlli daim diqqətdə saxlanılır.
Vətəndaş məmnunluğunun təmin olunması məqsədilə rayonun bütün yaşayış məntəqələrində rayon icra hakimiyyətinin və xidmət sahələrinin məsul əməkdaşlarının, yerli icra nümayəndələri və bələdiyyələrin  birgə iştirakı ilə görüşlər keçirilir. Müraciətlər dinlənilir, problem və təkliflər, sosial qayğılar yerində öyrənilir, araşdırılması və həlli nəzarətə götürülür.
Ölkə başçısının insanlara layiqli xidmət göstərilməsi, vətəndaşların qayğılarına xüsusi həssaslıqla yanaşılması ilə bağlı tapşırıqlarına əsasən əhalini narahat edən problemlərin yerlərdə birbaşa həlli və sosial əhəmiyyətli sifarişlərin müəyyən edilməsi məqsədilə Ağstafa Rayon İcra Hakimiyyəti başçısının şəhər və kəndlərdə səyyar qəbulları keçirilir.
Dövlət başçısının tapşırıq və tövsiyəsinə uyğun olaraq icra başçısının 2024-cü ilin noyabr ayı üzrə vətəndaşlarla keçirilən növbəti səyyar görüşü rayonun sərhəd kəndi olan Tatlıda yaşayan sakinlərlə olub.
Noyabrın 5-də Ağstafa rayon Tatlı kənd tam orta məktəbdə keçirilən səyyar görüşdə rayonun hüquq-mühafizə orqanlarının, aidiyyəti idarə, müəssisə və təşkilat, xidmət sahələrinin rəhbərləri, əməkdaşları, kənd sakinləri iştirak ediblər.
Əvvəlcə RİH başçısı hər kəsi qarşıdan gələn 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibəti ilə təbrik edib, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Ordumuzun xalqımıza bəxş etdiyi şanlı qələbələrdən, Azərbaycanın günü-gündən artan hərbi, iqtisadi qüdrətindən, ölkəmizdə bərqərar olan sülh və əmin-əmanlıqdan, eyni zamanda, bu ay paytaxtımızda keçiriləcək BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29-un yüksək əhəmiyyətindən söz açıb.
Səyyar qəbulda həmçinin qarşıdan gələn qış mövsümü ilə əlaqədar Tatlı kəndinin mövcud kommunal və digər infrastruktur vəziyyəti təhlil edilib, təbii qaz, elektrik enerjisi, içməli su təchizatı, eləcə də nəqliyyat infrastrukturlarına məsul şəxslərə bəzi tövsiyələr və nəzarət qaydasında müvafiq göstərişlər verilib.
Qəbulda vətəndaşlar tərəfindən irəli sürülən təklif və müraciətlər qeydiyyata alınaraq nəzarətə götürülüb.