"İşsizlik bölgələrdə bir nömrəli problemdir". Bunu deputat Jalə Əliyeva Milli Məclisin bu gün keçirilən plenar iclasında deyib. Millət vəkili vurğulayıb ki, qəbula gələnlərin 70-80%-i işlə təmin olunmaqla bağlı müraciət edir: "Məlumdur ki, əhalinin kütləvi şəkildə işləyə biləcəyi ... Ətraflı »
COP29-da üzləşdiyimiz kampaniya bizi növbəti tədbirlərdən çəkindirə bilməz - MƏLAHƏT İBRAHİMQIZI
Azərbaycanın ev sahibliyi etdiyi COP29 başa çatdı. Ölkəmiz bütün dünyanın diqqətinin cəlb olunduğu bu mötəbər tədbirinin fonunda həm də beynəlxalq səviyyədə tənqidi kampaniya ilə üz-üzə qaldı. Azərbaycanda insan haqlarının durumuna habelə Qarabağdakı anti-terror əməliyyatlarına istinad edərək ... Ətraflı »
PREZİDENT KƏRİMLİNİ VƏZİFƏSİNDƏN AZAD ETDİ - Yerinəi Dadaş-zadə təyin olundu + DOSYE (Yenilənib)
• 22:13 | 27 noyabr 2024
Siyavuş Əşrəf oğlu Kərimi Azərbaycan Milli Konservatoriyasının rektoru vəzifəsindən azad edilib. Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Qeyd edək ki, Siyavuş Kərimi 1954-cü il noyabrın 9-da Bakıda dünyaya gəlib. 1961–69-cu illərdə Bakıda 159 sayılı tam orta məktəbdə təhsil alıb. ... Ətraflı »
• 22:10 | 27 noyabr 2024
Bugünkü gündə tələbələri ən çox narahat edən məsələlərdən biri yaşayış yeridir. Paytaxt ərazisində evlərin kirayə qiymətlərindən isə hər birimiz xəbərdarıq. Kirayə mənzil tutmağa maddi imkanı çatmayan tələbələr oxuduqları universitetlərin yataqxanalarına üz tuturlar. Bəs Bakıda yerləşən ... Ətraflı »