100 mindən çox əhalisi olan Beyləqan rayonunda avtobus problemi yaşanır. Rayon daxilində fəaliyyət göstərən marşrut avtobusları yoxdur. "Bu rayonda heç vaxt marşrut xətti olmayıb. Harasa gedib-gəlmək üçün ancaq taksidən istifadə edirik. Bu isə baha başa gəlir", - narazı sakinlərdən biri ... Ətraflı »
Beyləqanda avtobus PROBLEMİ - VİDEO
Məktəbdəki bıçaqlanmaya görə sektor müdiri və direktor CƏZALANDIRILDILAR
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin Ucar Rayon Təhsil sektorunun müdiri Rahib Burcəliyev cəzalandırılıb. Mediaxeberleri.Az "Unikal"a istinadən xəbər verir ki, sektor müdirinə Təhsil İdarəsi tərəfindən şiddətli töhmət verilib. Bundan başqa, Ucar rayonu Rəstəcə kənd tam orta məktəbinin ... Ətraflı »
Əhaliyə xəbərdarlıq: İnternetdə insanlar üçün ölümcül xəstəlik YAYILIR
Yəqin ki, çoxumuz orqanizmimizdə yaranan hər hansı bir narahatlıq, fiziki şikayətlə bağlı həkimə getmədən öncə internetdə araşdırma edirik. İnternetdə rast gəlinən qeyri-dəqiq məlumatlar əsasında diaqnoz qoyuruq. Bu bəsit görünən həll metodu çox zaman xəstəliklə bağlı şübhələrin artmasına səbəb ... Ətraflı »
Martın 10-u ilə bağlı XƏBƏRDARLIQ - RƏSMİ
Azərbaytcanın avtomobil yollarında vəziyyət açıqlanıb. Bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən bildirilib. Martın 10-da ölkə ərazisində dumanlı hava şəraiti ilə əlaqədar olaraq avtomobil magistral yollarında görünüş məsafəsinin 200-700 metrədək məhdudlaşacağı ehtimalı var. ... Ətraflı »
Vəfat edən memarla bağlı YENİ DETALLAR üzə çıxdı: “cadu dərsləri” alırmış
Türkiyədə 4 gün sonra meşədə sağ tapılan və xəstəxanada vəfat edən memar Ece Gürelin ölümü ilə bağlı yeni detallar üzə çıxıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Eceyə Hale Nur Özen adlı qadın tərəfindən “cadu dərsləri” verildiyi məlum olub. Belə ki, Özen sosial media hesabında verdiyi açıqlamada ... Ətraflı »
Hacıqabulda ağır qəza: yaralılar var
Hacıqabul rayonu ərazisində minik avtomobilinin aşması ilə nəticələnən yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, hadisə saat 13 radələrində Bakı-Qazax avtomobil yolunun Hacıqabul rayonu ərazisindən keçən qeydə alınıb. VAZ markalı minik avtomobilinin idarəetmədən çıxaraq ... Ətraflı »
Bakıdakı Dünya Kuboku başa çatdı: Neçə medal aldıq?
Azərbaycan gimnastları Bakıda keçirilən Dünya Kubokunu 1 qızıl medalla başa vurublar. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, yarışın sonuncu günündə dayaqla tullanmada Murad Ağarzayev yeddinci, turnikdə İvan Tixonov isə səkkizinci yeri tutub. Ötən gün halqalarla hərəkətlərdə Nikita Simonov qızıl ... Ətraflı »
59 minə yaxın şagird buraxılış imtahanı verdi
Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanı keçirib. Mediaxeberleri.Az DİM-ə istinadən xəbər verir ki, imtahanda 58732 şagirdin iştirakı nəzərdə tutulurdu. İmtahan keçirilən şəhər və rayonlarda ümumilikdə 255 imtahan binası, 4430 imtahan zalı ... Ətraflı »
Maqnit qasırğası baş verəcək
Martın 9-na keçən gecə Yer kürəsində zəif maqnit qasırğası baş verib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, "mk.ru" bu barədə Rusiya Kosmik Tədqiqatlar İnstitutunun nəzdindəki Günəşin rentgen astronomiya laboratoriyasının və Rusiya Elmlər Akademiyasının Günəş-Yer Fizikası İnstitutunun ... Ətraflı »
Pomidor orqanizmi xərçəngin hansı növlərindən qoruyur? - Alimlər açıqladı
Pomidorun tərkibindəki "likopen" adlı piqment ümumi xərçəngə tutulma riskini və ağciyər xərçəngindən ölmə ehtimalını azaldır. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Tehran Tibb Elmləri Universitetinin alimləri müəyyən ediblər. Araşdırmanın nəticələri “Frontiers in Nutrition” jurnalında ... Ətraflı »