Milli Məclis məişət tullantılarının tutumlardan (urnalardan) kənar yerlərə atılmasına görə cərimələrin artırılmasını birinci oxunuşda təsdiqlənib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bununla bağlı parlamentin bugünkü plenar iclasında İnzibati Xətalar Məcəlləsinə təklif edilən dəyişiklik layihəsi ... Ətraflı »
Əmək pensiyası alanların sayında kəskin azalma gedir – Nazirliyi qane edir...
• 14:44 | 08 oktyabr 2024
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin (ƏƏSM) məlumatına görə, sentyabr ayında ölkədə 708845 nəfər yaşa görə pensiya alıb. Bu rəqəm Azərbaycanda pensiya alanlarının sayının azaldığını göstərir. Uzağa getməyək, cəmi 1 ay əvvəl - avqustda yaşa görə pensiya alanların sayı 710 775 nəfər olub. ... Ətraflı »
Bakıda COP29 konfransında Rusiyanı kim təmsil edəcək?
• 14:41 | 08 oktyabr 2024
BMT-nin Bakıda noyabrın 11-22-də keçiriləcək COP29 iqlim konfransına Rusiyadan Prezident Vladimir Putin və ya hökumət başçısı Mixail Mişustin gələ bilərlər. Mediaxeberleri.Az-ın TASS-a istinadla verdiyi məlumata görə, bu barədə Rusiya prezidentinin köməkçisi, prezidentin iqlim məsələləri üzrə ... Ətraflı »
Vladimir Putin: "Rusiya ilə Azərbaycan arasında münasibətlər müsbət inkişaf edir"
• 14:09 | 08 oktyabr 2024
"Rusiya ilə Azərbaycan arasında münasibətlər müsbət inkişaf edir". AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə görüşdə bildirib. Rusiya Prezidenti vurğulayıb: "Dərhal qeyd etmək istərdim ki, münasibətlər müsbət inkişaf ... Ətraflı »