Ramazan ayının beşinci gününün imsak, iftar və namaz vaxtları
İcra başçısına məhkəmədə iştirak üçün dəvət göndəriləcək
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Səbuhi Hüseynovun sədrliyi ilə Bəhruz Əskərovun cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi davam etdirilib. Bəhruz Əskərov Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısını öldürməyi planlaşdırmaqda, terror aktlarına hazırlıq görməkdə və digər ağır cinayətlərdə ittiham ... Ətraflı »
Prezident Fuad Nağıyevə buna görə şiddətli töhmət verib - Cinayət işi açılacaq
Dövlət Turizm Agentliyinin rəhbəri Fuad Nağıyevə şiddətli töhmət verilməsi onun rəhbərlik etdiyi qurumdan xidməti yazışmaların sızdırılması ilə bağlıdır. Pravda.az Lent.az-a istinadən xəbər verir ki, Turizm Agentliyi Azərbaycana qarşı daim düşmənçilik mövqeyi bəsləyən "Transpatency ... Ətraflı »
Adı 2 milyonluq qalmaqalda hallanan "Amal Group"u bu məmurlar himayə edirmiş
Ötən gün Qubadlı rayonunda tikinti işlərini həyata keçirən "Amal Group"un subpodratçı şirkət olan "Upsilon" MMC-nin ödənişini həyata keçirməməsi barəsində xəbər yayımlamışdıq. Araşdırmalarımız nəticəsində "Amal Group" haqqında maraqlı faktlar üzə çıxıb. Həmin şirkət ... Ətraflı »
Bakıda marketdə saxta alkoqollu içkilər aşkarlandı — FOTOLAR
Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü.Hacıbəyov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Abbasova Gülsəfa Firuddin qızına məxsus “Star” marketdə Agentliyin əməkdaşları tərəfindən yoxlama keçirilib. Mediaxeberleri.Az AQTA-ya istinadən xəbər verir ki, baxış zamanı ticarət obyektinin qida təhlükəsizliyi ... Ətraflı »
"Azercell"ə bağlı "ASAN İmza"lar iflic vəziyyətdə
Xəbər verdiyimiz kimi, ötən gündən etibarən “Asan imza” sistemi ilə bağlı problem yaranıb. Nəticədə bankların və Dövlət Vergi Xidmətinin elektron xidmətlərindən istifadə mümkünsüz olub. Problemin əsasən "Azercell" nömrələrinə bağlı hesablarda yaşandığı bildirilir. Mediaxeberleri.Az xəbər ... Ətraflı »
Rüfət Nasosnu Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin adının dəyişdirilməsini təklif edir – “Üzv olmaq mənim də istəyimdir”
Meyxanaçı Rüfət Nasosnu (Kərimov) “ARB”də yayımlanan “Günaydın” verilişində birlikdə qonaq olduğu Əməkdar artist Elza Seyidcahanın Azərbaycan Yazıçılar Birliyinə (AYB) üzv olması barədə səsləndirdiyi fikirlərə görə tənqid edilməsinə münasibət bildirib. Mediaxeberleri.Az-ın məsləhətinə görə ... Ətraflı »
Bahar depressiyasının 10 əlaməti - Mütəxəssislər xəbərdarlıq edir
Fəsil dəyişiklikləri zamanı psixoloji sağlamlığa təsir edən amillərdən biri də bahar depressiyasıdır. Uzmanlar bildirir ki, "bahar yorğunluğu" kimi qəbul edilən bu vəziyyət, əslində, depressiyanın əlamətləri ola bilər. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, uzman psixoloq Özlem Sosyalın ... Ətraflı »
Rusiya AZAL təyyarəsinə görə sığorta ödənişi etdi
Rusiyanın “AlfaSığorta” şirkəti AZAL-a məxsus “Embraer” təyyarəsinin Aktau yaxınlığında qəzaya uğraması ilə əlaqədar sığorta kompensasiyasını tam ödəyib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə şirkətin aviasiya və kosmik sığorta üzrə baş direktor müavini İlya Kabaçnik “İnterfaks”a ... Ətraflı »
Bakının bu ərazisində avtovağzal açılacaq
Martın 4-dən "Azerbaijan Ground Service” MMC tərəfindən "Abşeron” Ticarət Mərkəzinin ərazisində avtovağzal xidməti təşkil edilir. Bu barədə Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksinin məlumatında bildirilir. Məqsəd ticarət mərkəzi və ətraf ərazilərdə sərnişin daşımaları sahəsində nizamlı və ... Ətraflı »