Xəbər verdiyimiz kimi, Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Şahin Tofiq oğlu Babayev Azərbaycan Nəqliyyat və Kommunikasiya Holdinqinin (AZCON-un) icraçı direktoru təyin edilib. İcraçı direktorun dosyesini təqdim edir: Şahin Tofiq oğlu Babayev 1988-ci ildə anadan olub. 2006-2010-ci illərdə ... Ətraflı »
Prezidentin vəzifə verdiyi Şahin Babayev kimdir? - DOSYE
Növbəti günlərdə geomaqnit qasırğası gözlənilir
Elm və Təhsil Nazirliyi N.Tusi adına Şamaxı Astrofizika Rəsədxanası kosmik hava durumu və proqnozunu açıqlayıb. Rəsədxanadan Mediaxeberleri.Az-a bildirilib ki, günəşin fəallığı qismən zəifləyib. Günəşin səthində ləkələrin sayı azalaraq 10 ləkə qrupunda 139 ləkə müşahidə olunur. Günəş küləyinin ... Ətraflı »
Bu vəzifəli şəxslərə cəza istənildi
Külli miqdarda mənimsəmədə ittiham olunan ləğv edilmiş Meliorasiya və Su Təsərrüfatı ASC-nin Viləşçay Su Anbarının İstismarı İdarəsinin sabiq rəisləri Ağabəy Ağayev, Mahir Əliyev, baş mühasibi Əjdər Fətullayev, həmçinin digər əməkdaşları Sədrəddin Ağababayev və İsmayıl Əlizadənin cinayət işləri ... Ətraflı »
Sumqayıt 11 saylı məktəb haqda gerçəklər: Saman altdan kimlər su yeridir?
Ölkədə baş verənləri davamlı olaraq doğru-dürüst araşdırıb ictimaiyyəti dolğun məlumatlandıran KİV-lərin sayı günbəgün azalmaqdadır. Əslində özünü qərəzsiz hesab edən KİV istənilən situasiyada onu izləyənləri heyrətləndirməyi bacarmalıdır. Müasir jurnalistika texniki imkanlardan yararlanmaqla ən ... Ətraflı »
“Bu içkilərindən istifadə edənlərin uşaqları olmur”
"Ölkəmizə qarşı aparılan səssiz müharibə kateqoriyalarından biri də enerji içkiləri ilə bağlıdır. Burada da hesabat hazırlanmalıdır". Bunu deputat Hikmət Babaoğlu Milli Məclisin İnsan hüquqları komitəsinin bu gün keçirilən iclasında İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilin (Ombudsmanın) 2024-cü ... Ətraflı »
Məhkəmə Psixiatrik Ekspertiza Mərkəzində nöqsanlar… - Rəsmi
Səhiyyə Nazirliyinin Məhkəmə Psixiatrik Ekspertiza Mərkəzində aşkar edilmiş nöqsanların aradan qaldırılması ilə əlaqədar müvafiq quruma müraciət ünvanlanıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bununla bağlı İnsan hüquqları üzrə müvəkkil (Ombudsman) Aparatı məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, mərkəzdə ... Ətraflı »
Arvadından polisə şikayət edən şəxs özü həbs edildi
Bakıda arvadından polisə şikayət edən şəxs özü həbs edilib. Mediaxeberleri.Az Qaynarinfo.az-a istinadla xəbər verir ki, 1973-cü il təvəllüdlü O.P. evində həyat yoldaşı ilə mübahisə edib. Mübahisədən sonra O.P. içkili halda həyat yoldaşından polis bölməsinə şikayət verib. Həmin şəxs çox içkili ... Ətraflı »
Rafiq Vəliyev Mədəniyyət Nazirliyinin pullarının 30 faizini öz layihəsinə xərcləyib
Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyində olan Əsaslı Tikinti və Təchizat MMC son illər bir xeyli tender keçirib. Tribunainfo.az-ın açıq mənbələr üzərindən apardığı araşdırmalar zamanı məlum olan odur ki, 2024-cü ildə bəlli olan bel tenderlərin sayı 31 olub. Bu tenderlərdə nazirliyin tabeliyində olan ... Ətraflı »
Martın 10-dan Vatsap bu telefonlarda işləməyəcək
10 mart tarixindən etibarən köhnə əməliyyat sistemlərinə sahib cihazlarda Vatsap mesencerindən istifadə mümkün olmayacaq. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə "Prufo" nəşri məlumat yayıb. Bildirilib ki, Vatsap "Android 4.4 KitKat" və ondan əvvəlki versiyalarla çalışan ... Ətraflı »
Buraxılış imtahanında plagiat sual... - Rəsmi açıqlama
Martın 2-də keçirilən buraxılış imtahanında riyaziyyat fənnindən istifadə edilən bütün tapşırıqlar ingilis bölməsi üzrə imtahan verən abituriyentlər üçün də həmin dillərə tərcümə edilərək təqdim edilib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə APA-ya Dövlət İmtahan Mərkəzindən (DİM) bildirilib. ... Ətraflı »