Biləsuvar rayonunda fərdi yaşayış evində yanğın baş verib. Hadisə rayonun Bəydili kəndində, 1975-ci il təvəllüdlü Eyvazov Elşad Aydın oğluna məxsus ümumi sahəsi 64 kv.m olan birmərtəbəli 4 otaqlı evdə qeydə alınıb. Hadisə yerinə Biləsuvar Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin əməkdaşları və ... Ətraflı »
İnternet modeminin alışması evi külə döndərib
Bakının bu rayonunda ağaclar kəsilir
Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidmətinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən nəzarət tədbirləri zamanı Binəqədi rayonu, 7-ci mikrorayon, Abay Kunanbayev küçəsində ağac kəsintisi faktı aşkar edilib. Bu barədə Mediaxeberleri.Az-a Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidmətindən bildirilib. Faktla bağlı akt ... Ətraflı »
Azərbaycanda siyasətçi vəfat etdi
Vətəndaş Həmrəyliyi Partiyası (VHP) Ali Məclisinin sədri Felmar Ələkbərli 75 yaşında vəfat edib. Bunu VHP sədri Sabir Rüstəmxanlı bildirib. ... Ətraflı »
7 şagird imtahandan xaric edilib
Bu gün Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) tam (11 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə keçirdiyi buraxılış imtahanına gələn 6 şagirddə mobil telefon, 1 nəfərdə ağıllı saat aşkarlanıb və imtahandan xaric ediliblər. DİM-dən Mediaxeberleri.Az-a verilən məlumata görə, iki nəzarətçi isə iştirakçılara kömək ... Ətraflı »
Bakıda hoteldə dəhşətli cinayət: Uşaqlara film izlədib, qadını pəncərədən atdı
Bakıda qeyri-rəsmi münasibətdə olduğu xanımı hotelin pəncərəsindən ataraq öldürməyə cəhddə ittiham edilən şəxsin cinayət işinin təfərrüatı məlum olub. Qadın məhkəmədə pəncərədən atılmadığını, özünün yıxıldığını deyib. Hadisə “AF Hotel”də baş verib. İttihama görə, 1995-ci il təvəllüdlü Şükür ... Ətraflı »
Əhaliyə XƏBƏRDARLIQ
Milli Hidrometeorologiya Xidməti martın 3-ü gündüzdən 4-ü gündüzədək Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı xəbərdarlıq verib. Xidmətdən Mediaxeberleri.Az-a bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Mingəçevir, Goranboy, ... Ətraflı »
Erməni mediası yayır: Bakıya qarşı yeni “savaş”… - Ukrayna MN
Rusiya Ukraynanın Azərbaycan və Ermənistanla münasibətlərini korlamaq üçün əlindən gələni edir. Bu məqsədlə o, daha bir genişmiqyaslı məlumat əməliyyatına başlayıb. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Ukraynanın Baş Kəşfiyyat İdarəsi məlumat yayıb. Ukrayna Baş Kəşfiyyat İdarəsi bildirib ... Ətraflı »
Vəzifəli şəxs vəfat etdi
Azərbaycan Qılıncoynatma Federasiyasının (AQF) vitse-prezidenti Fərhad Kasimov 61 yaşında dünyasını dəyişib. Bu barədə AQF məlumat yayıb. Bildirilib ki, o ötən gün vəfat edib. Qeyd edək ki, Fərhad Kasimov 2017-ci ildən Azərbaycan Qılıncoynatma Federasiyasında vitse-prezident vəzifəsini icra ... Ətraflı »
Məmmədyarov 9 pillə irəlilədi, Rəcəbov isə...
Azərbaycanlı şahmatçı Şəhriyar Məmmədyarov FİDE-nin mart ayı üçün açıqlanan reytinqində 9 pillə irəliləyib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, qrossmeyst bu nəticə ilə 2748 xalla 11-ci pillədə qərarlaşıb. Üç addım geriləyən Teymur Rəcəbov (2692) 35-ci sırada yer alıb. Dörd pillə irəliləyən Rauf ... Ətraflı »
Sabahın hava proqnozu açıqlandı
Martın 3-də Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Bu barədə Mediaxeberleri.Az-a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən bildirilib. Gecə və səhər bəzi yerlərdə zəif duman olacaq. Mülayim cənub-qərb küləyi ... Ətraflı »