Ramazan ayının ikinci gününün imsak, iftar və namaz vaxtları
“Baku Steel Company” və DOST Mərkəzi şəhid oğluna görün nə etdi? - FOTO
2023-cü ildə “Baku Steel Company”də işləyən Tural İbrahimovu şirkət 3 ay sonra, aprel ayında əsassız yerə işdən azad edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu redaksiyamıza Şəhid övladı Tural İbrahimovun özü bildirib. O deyib ki, şirkətdən işdən çıxarılması ilə bağlı heç bir açıqlama ... Ətraflı »
Biləsuvarda 17 yaşlı yeniyetmənin idarə etdiyi maşın aşıb, xəsarət alanlar var
Biləsuvar rayonunda yol-nəqliyyatı hadisəsi baş verib. Hadisə Biləsuvar- Bəhramtəpə avtomobil yolunun Nərimankənd kəndindən keçən hissəsində qeydə alınıb. 2008-ci il təvəllüdlü E.Muradlı atasına məxsus "Niva" markalı avtomobili idarə edərkən idarəertməni itirib, yol kənarındakı ... Ətraflı »
Kimlər oruc tuta bilməz?
Həkimlərin ac qalmağa icazə vermədiyi xəstələr, hamilə qadınlar, zəif qocalar oruc tutmamaqda güzəştlidirlər. Mediaeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Teleqraf-a açıqlamasında Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədr müavini, ilahiyyatçı-alim Fuad Nurullayev bildirib. O bildirib ki, hamilə qadınlar ... Ətraflı »
Bu ölkə Ukraynaya maliyyə yardımını artırır
Norveç Ukraynaya maliyyə yardımını artırmağı planlaşdırır. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Norveçin Baş naziri Yonas Qar Störe NRK ictimai televiziya kanalına müsahibəsində deyib. “Bu gün deyə bilərəm ki, yaxın gələcəkdə biz Ukraynaya dəstəyi artırmaq üçün parlamentə təklif göndərəcəyik”, - ... Ətraflı »
Qarabağa səfər üçün portaldan icazə ləğv olunur? – Rəsmi
“Yolumuzqarabaga.az” portalı üzərindən icazə alaraq işğaldan azad olunan ərazilərə 2 gün səfər müddəti şəxsi minik avtomobili ilə edilən səfərlərə aiddir. Bu sözləri Mediaxeberleri.Az-a açıqlamasında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) mətbuat katibi Tural Orucov deyib. O bildirib ki, ... Ətraflı »
“Gold” MTK yüzlərlə ağacı məhv etdi - FOTOFAKT
Nərimanov rayonunda qanunsuz tikintilərin aparılması və yaşıllıqların məhv edilməsi davam edir. Mediaxeberleri.Az Tribunainfo.az-a istinadən xəbər verir ki, rayonun Fətəli Xan Xoyski prospekti 130 ünvanda “GOLD” MTK-nın tikinti işləri apardığı ərazidə 100-dən çox ağac kəsilərək məhv edilib. ... Ətraflı »
Martda neçə gün iş olmayacaq?
Mart ayında Azərbaycanda şənbə və bazar günləri də daxil olmaqla 18 gün iş olmayacaq. 20, 21, 22, 23, 24 mart tarixləri Novruz bayramı ilə əlaqədar qeyri-iş günləridir. Belə ki, 22, 23 mart tarixləri şənbə və bazar günləri olduğu üçün əlavə olaraq 25, 26 mart tarixləri də tətil günü hesab ... Ətraflı »
Təhsil şöbəsinin vergiyə külli miqdarda borcu yaranıb
Naxçıvanda dövlət qurumlarının külli miqdarda vergi borclarının yaranması ilə bağlı bir neçə məlumat təqdim etmişdik. Bu qurumlar arasına daha biri əlavə olunub. Şərur Rayon Təhsil Şöbəsinin də vergiyə külli miqdarda borcu var. Hazırda Təhsil Şöbəsinin vergiyə olan borcu 275 min manatdır. ... Ətraflı »
Müşfiq Xanın oğlu Bakıda hosteldən TAPILIB: Yoxa çıxmasının ƏSL SƏBƏBİ BİLİNDİ
"Oğlum evdən gedəndə məktub yazıb qoymuşdu. Məktubunda deyirdi ki, dərslərdən yorulub, artıq onlar onu sıxır". Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bunu Oxu.Az-a açıqlamasında tanınmış naşir Müşfiq Xan deyib. Ötən gün oğlunun evdən qaçmasının ardınca yaşanan hadisələrdən danışan naşir qeyd ... Ətraflı »