Xəzər rayonu Türkan qəsəbəsində iki şəhid ailəsinin yaşadığı küçə 30 ildən çoxdur asfaltlanmır. Söhbət qəsəbənin Qasım İsmayılov və Poçt küçələrinin kəsişməsindən gedir. Asfaltı olmayan yolda payız, qış aylarında hərəkət etmək çətinləşir. Yağış suları yolda palçıq və gölməçələr yaradır. İllərdir ... Ətraflı »
"ONLAR MƏNİM QƏTLİMİ SİFARİŞ EDİBLƏR...” - Kadırov iki deputata və bir senatora “qan davası” elan etdi
• 22:14 | 10 oktyabr 2024
Çeçenistan rəhbəri Ramzan Kadırov Dövlət Dumasının deputatları Bexan Baraxoyev, Rizvan Kurbanov, həmçinin Rusiya Federasiya Şurasının üzvü, senator Süleyman Kərimova qarşı qan davası elan edib. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, Kadırov bunu Çeçenistanın güc strukturları ilə keçirdiyi iclasda ... Ətraflı »
AVROPA MƏHKƏMƏSİ ELDAR HƏSƏNOVLA BAĞLI QƏRARINI ELAN ETDİ - Hansı qənaətə gəliinib?
• 22:10 | 10 oktyabr 2024
Avropa İnsan Hüquqları Məhkəməsi keçmiş Baş prokuror və sabiq səfir, hazırda təyin edilmiş 10 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə növündə cəza çəkən Eldar Həsənovun Azərbaycana qarşı iddiası ilə bağlı qərarını elan edib. “Qafqazinfo” xəbər verir ki, məhkəmə işi ərizəçi Eldar Həsənovun səfir ... Ətraflı »
AĞ EV SEÇİMİNİ ETDİ: UKRAYNA TƏK BURAXILIR VƏ... - İngiltərənin tanınmış düşüncə quruluşunun sensasiyalı analizi yayımlandı
• 22:08 | 10 oktyabr 2024
Namiq Bilal İngiltərənin tanınmış düşüncə quruluşu olan “Çetem Haus”-un (Chatham House) Avroasiya proqramlar direktoru Ceyms Niksi Rusiya-Ukrayna müharibəsi ilə bağlı sensasiyalı analiz yayımlayıb. Yazıda yer alan iddialara görə, Qərb liderləri çox güvənilməzdir və müharibədən qaçmağa bəhanə ... Ətraflı »