t s

» » MSK parlament seçkilərinə yekun vurdu - Siyahı açıqlandı

MSK parlament seçkilərinə yekun vurdu - Siyahı açıqlandı

18-11-2015, 21:18 Yazar:  Anar Baxılıb: 747 Çap et
MSK parlament seçkilərinə yekun vurdu - Siyahı açıqlandı 18 Noyabr 2015 [17:22]
Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) noyabrın 1-də V çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə qərar qəbul edib.
APA-nın məlumatına görə, MSK-nın bu gün keçirilən iclasında MSK sədri Məzahir Pənahov deyib ki, Seçki Məcəlləsinə əsasən, səsvermə günündən ən geci 20 gün keçənədək MSK seçkilərin nəticələrinin yoxlanılması və yekun vurulması prosesini başa çatdırmalıdır.
Bu proses bu gün başa çatıb. Ötən müddət ərzində MSK daxil olan şikayətləri araşdırıb və qərarlar qəbul edib. 90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsi istisna olmaqla, MSK Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar dairələrdə seçkinin nəticələrinə ciddi təsir edən pozuntular aşkarlamayıb, şikayətlərlə əlaqədar seçkinin ilkin nəticələrinə əsasən müəyyənləşən lider namizədlərin statusunu dəyişdirəcək qərarlar verilməyib. MSK yalnız noyabrın 17-də 90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsində 40 seçki məntəqəsindən 17-də seçkinin nəticələrini etibarsız sayıb və bu dairədə seçkinin nəticələrinin etibarsız sayılması barədə qərar verib.
Seçkinin ilkin nəticələrinə əsasən 90 saylı Ağdaş Seçki Dairəsində lider namizəd bitərəf, IV çağırış Milli Məclisin deputatı Çingiz Əsədullayev olub.
Beləliklə, MSK-nın yekun protokoluna əsasən seçki dairələri üzrə deputat seçilmiş şəxslər aşağıdakılardır:
1 saylı Şərur-Sədərək Seçki Dairəsi – Vasif Talıbov (YAP)
2 saylı Şərur Seçki Dairəsi – İsa Həbibbəyli (YAP)
3 saylı Babək-Kəngərli Seçki Dairəsi – Səttar Mehbalıyev (bitərəf)
4 saylı Naxçıvan şəhər Seçki Dairə - Eldar İbrahimov (YAP)
5 saylı Şahbuz-Babək Seçki Dairəsi – Siyavuş Novruzov (YAP)
6 saylı Culfa-Babək Seçki Dairəsi – Ülviyyə Həmzəyeva (YAP)
7 saylı Ordubad-Culfa Seçki Dairəsi – Qüdrət Həsənquliyev (BAXCP)
8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi – Azay Quliyev (bitərəf)
9 saylı Binəqədi İkinci Seçki Dairəsi – Kəmaləddin Qafarov (YAP)
10 saylı Binəqədi Üçüncü Seçki Dairəsi – Madər Musayev
11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi – Aydın Hüseynov (YAP)
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi – Mixail Zabelin (YAP)
13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi – Rauf Əliyev (YAP)
14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi – Mehriban Əliyeva (YAP)
15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi – Ülvi Quliyev (bitərəf)
16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi – Aytən Mustafayeva (bitərəf)
17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi – Elşad Həsənov (bitərəf)
18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi – Rasim Musabəyov (bitərəf)
19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi – Hikmət Məmmədov (YAP)
20 saylı Nərimanov İkinci Seçki Dairəsi – Adil Əliyev (bitərəf)
21 saylı Nəsimi Birinci Seçki Dairəsi – Məlahət İbrahimqızı (YAP)
22 saylı Nəsimi İkinci Seçki Dairəsi - Asim Mollazadə(ADİSP)
23 saylı Nəsimi – Səbail Seçki Dairəsi Ziyad Səmədzadə (bitərəf)
24 saylı Nizami Birinci Seçki Dairəsi - Rövnəq Abdullayev (YAP)
25 saylı Nizami İkinci Seçki Dairəsi - Sədaqət Vəliyeva (YAP)
26 saylı Sabunçu Birinci Seçki Dairəsi - Fazil Mustafa (BQP)
27 saylı Sabunçu İkinci Seçki Dairəsi - Dilarə Cəbrayılova (YAP)
28 saylı Sabunçu Üçüncü Seçki Dairəsi - Eldar Quliyev (bitərəf)
29 saylı Səbail Seçki Dairəsi - Şəmsəddin Hacıyev (YAP)
30 saylı Suraxanı Birinci Seçki Dairəsi - Sevinc Fətəliyeva (YAP)
31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi Fərəc Quliyev (MDHP)
32 saylı Suraxanı Üçüncü - Ağacan Abıyev (YAP)
33 saylı Xətai Birinci Seçki Dairəsi - Hüseynbala Mirələmov (YAP)
34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi - Fuad Muradov (bitərəf)
35 saylı Xətai Üçüncü Seçki Dairəsi – Araz Əlizadə (ASDP)
36 saylı Xətai Dördüncü Seçki Dairəsi - Səməd Seyidov (YAP)
37 saylı Nizami Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Pərvin Kərimzadə (YAP)
38 saylı Nizami İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Naqif Həmzəyev (YAP)
39 saylı Kəpəz Birinci (Gəncə) Seçki Dairəsi - Xanlar Fətiyev (YAP)
40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi- Musa Quliyev (YAP)
41 saylı Sumqayıt Birinci Seçki Dairəsi - Mirzəcan Xəlilov (özü -YAP)
42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi - Tahir Mirkişili (YAP)
43 saylı Sumqayıt Üçüncü Seçki Dairəsi -Muxtar Babayev (YAP)
44 saylı Sumqayıt – Xızı Seçki Dairəsi - Hacı Salayev (bitərəf)
45 saylı Abşeron Seçki Dairəsi - Oqtay Əsədov (YAP)
46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi - Rafael Cəbrayılov (bitərəf)
47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi - Aydın Mirzəzadə (YAP)
48 saylı Yevlax Seçki Dairəsi - İlham Məmmədov (YAP)
49 saylı Yevlax – Mingəçevir Seçki Dairəsi -Əli Hüseynli (YAP)
50 saylı Abşeron – Qobustan Seçki Dairəsi -Zeynəb Xanlarova (bitərəf)
51 saylı Qusar Seçki Dairəsi - Azər Badamov (YAP)
52 saylı Quba Seçki Dairəsi - Vahid Əhmədov (bitərəf)
53 saylı Quba – Qusar Seçki Dairəsi - Yevda Abramova (YAP)
54 saylı Şabran–Siyəzən Seçki Dairəsi -Tahir Süleymanov (YAP)
55 saylı Xaçmaz şəhər Seçki Dairəsi - Eldəniz Səlimov (YAP)
56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi - İlham Əliyev (YAP)
57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi - Müslüm Məmmədov (bitərəf)
58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir Seçki Dairəsi - Rafael Hüseynov (VHP)
59 saylı Salyan Seçki Dairəsi - Əliağa Hüseynov (bitərəf)
60 saylı Salyan – Neftçala Seçki Dairəsi - Fəzail Ağamalı (AVP)
61 saylı Neftçala Seçki Dairəsi - Arif Rəhimzadə (YAP)
62 saylı Saatlı Seçki Dairəsi - Əflatun Amaşov (bitərəf)
63 saylı Sabirabad Birinci Seçki Dairəsi - Elçin Quliyev (YAP)
64 saylı Sabirabad İkinci Seçki Dairəsi - Rüstəm Xəlilov (YAP)
65 saylı Saatlı - Sabirabad – Kürdəmir Seçki Dairəsi - Əhliman Əmiraslanov (YAP)
66 saylı Biləsuvar Seçki Dairəsi - Xanhüseyn Kazımlı (ASRP)
67 saylı Cəlilabad şəhər Seçki Dairəsi -Malik Həsənov (YAP)
68 saylı Cəlilabad kənd Seçki Dairəsi - Mirkazım Kazımov (YAP)
69 saylı Cəlilabad– Masallı – Biləsuvar Seçki Dairəsi - Fəzail İbrahimlı (VHP)
70 saylı Masallı şəhər Seçki Dairəsi - Nəriman Əliyev (YAP)
71 saylı Masallı kənd Seçki Dairəsi - Elmira Axundova (bitərəf)
72 saylı Yardımlı – Masallı Seçki Dairəsi - Musa Qasımlı (bitərəf)
73 saylı Lənkəran şəhər Seçki Dairəsi - Rüfət Quliyev (bitərəf)
74 saylı Lənkəran kənd Seçki Dairəsi - Hadı Rəcəbli (YAP)
75 saylı Lənkəran – Masallı Seçki Dairəsi - Cavanşir Paşazadə (YAP)
76 saylı Lənkəran – Astara Seçki Dairəsi - Ziyafət Əsgərov (YAP)
77 saylı Astara Seçki Dairəsi - Rəşad Mahmudov (YAP)
78 saylı Lerik Seçki Dairəsi - İqbal Məmmədov (YAP)
79 saylı İmişli Seçki Dairəsi - Əsabil Qasımov (YAP)
80 saylı İmişli – Beyləqan Seçki Dairəsi - Çingiz Qənizadə (bitərəf)
81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi - Şahin İsmayılov (YAP)
82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi - Tahir Rzayev (YAP)
83 saylı Ağcabədi – Füzuli Seçki Dairəsi - Aqil Abbas (bitərəf)
84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi - Bahar Muradova (YAP)
85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi - Elxan Süleymanov (bitərəf)
86 saylı İsmayıllı Seçki Dairəsi - Novruzəli Aslanov (bitərəf)
87 saylı Ağsu – İsmayıllı Seçki Dairəsi - Tahir Kərimli (Vəhdət)
88 saylı Göyçay Seçki Dairəsi - Sabir Hacıyev (VBP)
89 saylı Göyçay – Ağdaş Seçki Dairəsi - Elman Nəsirov (YAP)
91 saylı Ucar Seçki Dairəsi - Vüsal Hüseynov
92 saylı Zərdab – Ucar Seçki Dairəsi - Jalə Əliyeva (bitərəf)
93 saylı Bərdə şəhər Seçki Dairəsi - Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf)
94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi - Zahid Oruc (bitərəf)
95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi - Sahib Alıyev (bitərəf)
96 saylı Goranboy – Naftalan Seçki Dairəsi - Mahir Aslanov (bitərəf)
97 saylı Goranboy –Ağdam – Tərtər Seçki Dairəsi - Ağalar Vəliyev (YAP)
98 saylı Şəmkir şəhər Seçki Dairəsi - Sahibə Qafarova (YAP)
99 saylı Şəmkir kənd Seçki Dairəsi - Sona Əliyeva (YAP)
100 saylı Şəmkir - Daşkəsən Seçki Dairəsi - Kamran Bayramov (YAP)
101 saylı Göygöl – Daşkəsən Seçki Dairəsi - Rövşən Rzayev (bitərəf)
102 saylı Samux – Şəmkir Seçki Dairəsi - Valeh Ələsgərov (bitərəf)
103 saylı Gədəbəy Seçki Dairəsi - Sevinc Hüseynova (YAP)
104 saylı Gədəbəy – Tovuz Seçki Dairəsi - Rafiq Məmmədhəsənov (YAP)
105 saylı Tovuz Seçki Dairəsi - Qənirə Paşayeva (bitərəf)
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa Seçki Dairəsi - Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)
107 saylı Qazax Seçki Dairəsi - Kamran Nəbizadə (bitərəf)
108 saylı Ağstafa Seçki Dairəsi - Nizami Cəfərov (YAP)
109 saylı Balakən Seçki Dairəsi - Nəsib Məhəməliyev (YAP)
110 saylı Zaqatala Seçki Dairəsi - Elşən Musayev (ADMP)
111 saylı Zaqatala – Balakən Seçki Dairəsi - Kamilə Əliyeva (YAP)
112 saylı Qax Seçki Dairəsi - Azər Kərimli (bitərəf)
113 saylı Şəki şəhər Seçki Dairəsi - Yaqub Mahmudov (YAP)
114 saylı Şəki kənd birinci Seçki Dairəsi - Əli Məsimli (bitərəf)
115 saylı Şəki kənd ikinci Seçki Dairəsi - Cavanşir Feyziyev (bitərəf)
116 saylı Qəbələ Seçki Dairəsi - Fəttah Heydərov (bitərəf)
117 saylı Oğuz – Qəbələ Seçki Dairəsi - Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)
118 saylı Ağdam şəhər Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)
119 saylı Ağdam kənd Seçki Dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov (YAP)
120 saylı Cəbrayıl –Qubadlı Seçki Dairəsi- Astan Şahverdiyev (YAP)
121 saylı Laçın Seçki Dairəsi -Mahir Abbaszadə (YAP)
122 saylı Xankəndi Seçki Dairəsi - Flora Qasımova (bitərəf)
123 saylı Kəlbəcər Seçki Dairəsi - Cavid Qurbanov (YAP)
124 saylı Şuşa – Ağdam –Xocalı - Xocavəndi Seçki Dairəsi - Elman Məmmədov (YAP)
125 saylı Zəngilan - Qubadlı Seçki Dairəsi - İmamverdi İsmayılov (YAP)
Qeyd edək ki, Seçki Məcəlləsinə əsasən MSK protokollar yoxlanıldıqdan sonra 24 saat müddətində seçkilərin yekunlarının və nəticələrinin təsdiq olunması üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim etməlidir. Konstitusiya Məhkəməsi müvafiq sənədləri aldıqdan sonra 10 gün müddətində (yoxlama prosesi tələb etdikdə, həmin müddət artırıla bilər) Milli Məclisinə seçkilərin yekunlarının və nəticələrinin yoxlanılaraq təsdiq edilməsi prosesini başa çatdırmalıdır.




www.mediaxeberleri.az
Dostlarınla paylaş: 

Oxşar xəbərlər

17:53 Parlament seçkilərinə yekun vuruldu Deputat seçilənlərin siyahısı açıqlandı. Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) noyabrın 1-də V çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə qərar
18:44 Milli Məclisin yeni deputatları - Siyahı Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov noyabrın 1-də Milli Məclisə keçirilən V çağırış seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. Mediaxeberleri.az xəbər verir ki, ilkin nəticələrə görə Milli Məclisə ilk dəfə seçilmiş şəxslərin siyahısı aşağıdakılardır: 1. 9 saylı Binəqədi II
07:26 Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri açıqlandı (SİYAHI) Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bu Milli Məclisə gün keçirilən V çağırış seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır: 1 saylı Şərur-Sədərək Seçki Dairəsi – Vasif Talıbov (YAP) – 89,4% 2 saylı
09:36 YAP kimlərin mandatını təhvil aldı - şok siyahı Hakim partiya namizədlərini açıqlandı, seçki başladı...; Noyabr seçkilərində iştirak edəcək şəxslər sırasında yeni adlar var; bir sıra biznesmen və tanınmış simalar iqtidarın siyahısından çıxarıldı; deputat olmaq istəyənlər rektorluq kürsüsü ilə vidalaşır... Sentyabrın 15-də Yeni Azərbaycan
08:53 Laçının işğalındakı qaranlıq məqamlar- 7 şahidin dili ilə ...”Şuşanı, Laçını qoyub qaçdılar” -deyərək 1988-ci ildən bəri o yurdlarda döyüşənləri, dinc insanları, qoca, savadsız kişiləri, qoyun otaranları günahlandırmaq çox asandı. 23 il bundan əvvəlki qarmaqarışıq ictimai-siyasi və hərbi olaylar burulğanının içindən keçən insanlar bəzi gerçəkləri

Öz şərhini bildir:

Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Əlaqə: +994 55 629 38 32 | aladdin.media@mediaxeberleri.az
© 2014 www.mediaxeberleri.az