t s

» » YAP-ın siyahısında şoka salan isim - Sensasiya

YAP-ın siyahısında şoka salan isim - Sensasiya

27-12-2019, 15:10 Yazar:  Samir Baxılıb: 264 Çap et
YAP-ın siyahısında şoka salan isim - Sensasiya
Belə bir siyahıda adımın keçməsini arzulayardım.

Bu sözləri Axar.az-a açıqlamasında xalq artisti, sevilən xanəndə Mənsum İbrahimov 119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi üzrə namizədliyinin Yeni Azərbaycan Partiyası tərəfindən irəli sürülməsi haqda yayılan xəbərə münasibət bildirərkən deyib.

M.İbrahimov qeyd edib ki, hazırda ölkədə deyil:

“İndi Türkiyədəyəm. Cəmiyyətdə fəal bir ictimai xadim, xalqımı sevən biri olaraq, əlbəttə, deputat olmağı istəyərdim. Sabah ölkəyə qayıdacam və bununla bağlı fikrimi bildirəcəyəm”.

Xatırladaq ki, Axsam.az saytı YAP-ın M.İbrahimovun namizədliyini 119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsindən irəli sürdüyü haqda məlumat yayıb. Bu dairədən YAP ötən seçkidə tanınmış jurnalist, “Azərbaycan” qəzetinin baş redaktoru Bəxtiyar Sadıqovun namizədliyini verib və o, deputat seçilib.

YAP-ın siyahısı hələ rəsmən açıqlanmayıb.


"Qafqazinfo"nun məlumatına görə, YAP-ın təqdim etdiyi siyahıda 75 yeni namizəd var. Bu namizədlərdən əksəriyyəti gənclərdir.

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Anar Məmməd oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əhmədova Şəfəq Firudin qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Nağıyev Rauf Nəriman oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Səfərov İlham İlyas oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Rəhimov Elnur Fidail oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Mustafayev Elnur Elşad oğlu

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Hacıyeva Afaq Şirzad qızı

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Cabbarova Xatirə Qılman qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hüseynova Aytən Arif qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Turan Adil oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Rzayev Kənan Əfqan oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədov Müşviq Fazil oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Quliyev Azər Əli oğlu

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Mikayılov Elman Elxan oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi

Şeydayeva Aysel Balasultan qızı

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Bayramlı Habil Laçın oğlu

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Mərdanov Kənan Zeynal oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Qəribov Nizami İsməli oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Ələskərov Saleh Adil oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Axundov Etibar Əkrəm oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sadıqova Gültəkin Zakir qızı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Muradov Rüfət Ehtiram oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Rəhimov Rəşad Akif oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Məmmədova Svetlana Gəray qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Lazımov Arif Hacımurad oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Muradov Zaur Fazil oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Hüseynov Əli Abbas oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Hacıyeva Ləman Amil qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Şükürov Rəşad Əlibala oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Əsədov Eldar Garay oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Tağıyev Niyazi Yusif oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Bayramov Bəhruz Qurban oğlu

112 saylı Qax seçki dairəsi

Əfəndi Mahir Qalib oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

İsmayılova Südabər Şöyüb qızı

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Həsənov Rahim Rafiq oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Əliyev Samir Ramiq oğlu

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Muradov Farid Mustafa oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu




www.mediaxeberleri.az
Dostlarınla paylaş: 

Oxşar xəbərlər

21:18 MSK parlament seçkilərinə yekun vurdu - Siyahı açıqlandı 18 Noyabr 2015 [17:22] Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) noyabrın 1-də V çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə qərar qəbul edib. APA-nın
17:53 Parlament seçkilərinə yekun vuruldu Deputat seçilənlərin siyahısı açıqlandı. Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) noyabrın 1-də V çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə qərar
07:26 Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələri açıqlandı (SİYAHI) Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov bu Milli Məclisə gün keçirilən V çağırış seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb. APA-nın məlumatına görə, seçki dairələri üzrə lider namizədlər aşağıdakılardır: 1 saylı Şərur-Sədərək Seçki Dairəsi – Vasif Talıbov (YAP) – 89,4% 2 saylı
09:36 YAP kimlərin mandatını təhvil aldı - şok siyahı Hakim partiya namizədlərini açıqlandı, seçki başladı...; Noyabr seçkilərində iştirak edəcək şəxslər sırasında yeni adlar var; bir sıra biznesmen və tanınmış simalar iqtidarın siyahısından çıxarıldı; deputat olmaq istəyənlər rektorluq kürsüsü ilə vidalaşır... Sentyabrın 15-də Yeni Azərbaycan
08:41 Siyavuş Novruzov: “YAP-ın siyahısından yalınız partiyanın ali rəhbərliyinin xəbəri var” “Son qərar təbii ki, partiya rəhbərinin və İdarə Heyətinin olacaq” Seçkilər yaxınlaşsa da, hələlik hakim partiya özünün namizədlər siyahısını açıqlamağa tələsmir. Ölkənin siyasi arenasında mövcud olan partiyalar və müstəqil şəxslər də YAP-ın hansı namizədlərlə seçkiyə gedəcəyini gözləməkdədir.

Öz şərhini bildir:

Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Əlaqə: +994 55 629 38 32 | aladdin.media@mediaxeberleri.az
© 2014 www.mediaxeberleri.az